yüksek tansiyon ilaç güvenliği: NSAID, öksürük / soğuk algınlığı ilacı ve daha fazlası

Eğer yüksek tansiyon için ilaç almak amaçlarından biri ilaç etkin bir şekilde çalıştığından emin olmaktır. Bu hedefe ulaşmak yönünde bir adım bazı ilaçları kaçınmaktır. diğer ilaçlar sorunların ne tür neden olabilir?

Burada yüksek tansiyon daha da kötüleştirebilir ilaç yaygın türleridir.

Yaklaşık ABD’de üç yetişkin biri yüksek tansiyonum var. olarak da adlandırılan hipertansiyon – – onların 80s hayatta yetişkinlerin% 90’dan fazlası, yüksek kan basıncını geliştirecek ve insanların yaklaşık% 50’si 60 yaş kadar alacaksınız; yüksek kan basıncı yaygın olmakla birlikte, zararsız değildir. Yüksek tansiyon ateroskleroz, kalp krizlerine ve felçlere yol açar arter tıkanma sürecinin başlıca nedenidir. i görülmektedir 140/90 daha yüksek kan basıncı; ilk olan kişilerin% 69 …

NSAID – nonsteroid antienflamatuar ilaçlar – reçete ve over-the-counter çeşitleri ikisini de içerir. Genellikle ağrıyı hafifletmek veya artrit gibi durumların iltihabı azaltmak için kullanılır. Ancak, NSAID vücut sıvısı korumak yapmak ve böbrek fonksiyonunu azaltabilir. Bu kan basıncı kalp ve böbrekler üzerinde büyük bir stres koyarak, daha yüksek yükselmeye neden olabilir.

Genel NSAID’lerin içerir

Ayrıca diğer sağlık sorunları için over-the-counter ilaç olarak NSAID bulabilirsiniz. Soğuk tıp, örneğin, genellikle NSAID içerir. Bu NSAID etiketini kontrol etmek için bir over-the-counter ilaç satın zaman iyi bir fikir. Kullanmak için herhangi bir NSAID Tamam olup olmadığını doktorunuza sorun. Doktorunuz örneğin ibuprofen yerine asetaminofen kullanmak gibi alternatifler, tavsiye etmek mümkün olabilir.

Birçok öksürük ve soğuk algınlığı ilaçları ağrıyı gidermek için NSAID’leri içerirler. NSAID kan basıncını artırabilir. Öksürük ve soğuk algınlığı ilaçları da sık sık dekonjestanlar içerir. Dekonjestanlar iki şekilde kan basıncı daha da kötüleştirebilir

Ne yapabilirsin? NSAID veya açıcı içeren öksürük ve soğuk algınlığı ilacı kullanmaktan kaçının. Soğuk algınlığı, grip, ya da sinüs problemleri belirtilerini hafifletmek için diğer yolları hakkında öneriler için doktorunuza danışın.

Bazı migren baş ağrısı ilaçları kafanın içinde kan damarlarını sıkarak çalışır. Bu migren ağrısını hafifletir. Ancak, ilaç da vücutta kan damarlarını daraltır. Bu belki de tehlikeli seviyelere kan basıncı artışı yapabilir.

Eğer yüksek tansiyon veya kalp hastalığı başka bir türü varsa, migren veya şiddetli baş ağrısı için ilaç almadan önce doktorunuzla konuşun.