yüksek doz vitamin c (pdqто): tamamlayıcı ve alternatif tıp [] -overview

Bu tamamlayıcı ve alternatif tıp (TAT) bilgi özet kanseri olan insanlar için bir tedavi olarak yüksek doz C vitamini kullanımı (ayrıca askorbat veya L-askorbik asit olarak da bilinir) genel bir bakış sağlar. Bu özet, yüksek doz vitamin erken klinik çalışmaların kısa bir tarihini içerir; laboratuvar, hayvan ve insan STUDIE yorum; ve mevcut klinik çalışmalar.

Bu tamamlayıcı ve alternatif tıp (TAT) bilgi özet kanseri olan insanlar için bir tedavi olarak kıkırdak kullanımının genel bir bakış sağlar. özet kıkırdak araştırma, klinik çalışmaların sonuçlarına ve kıkırdak kullanımının olası yan etkileri kısa bir tarihçesi içerir; Bu özet aşağıdaki anahtar BİLİŞİM içerir; Büyükbaş (inek) kıkırdak ve köpekbalığı kıkırdağı 30 yılı aşkın kanser ve diğer tıbbi koşulları insanlar için tedaviler olarak çalışılmıştır ….

Bu özet kullanılan tıbbi ve bilimsel terimlerin birçoğu olmayan kişilere yöneldiğini Kanser Terimler Sözlüğü, (her bölümde ilk kullanımda) bağlantılı köprü vardır. Bağlantılı bir terim tıklandığında, bir tanım ayrı bir pencerede görünecektir.

Bazı PDQ CAM bilgi özetleri Referans alıntılar pazarlama veya özel tedaviler veya ürünlerinin kullanımını savunan amacıyla bireyler ya da kuruluşlar tarafından işletilen dış Web sitelerine bağlantılar içerebilir. Bu referans alıntılar yalnızca bilgilendirme amaçlıdır dahildir. Onların içerme veya PDQ Kanser CAM Yayın Kurulu veya Ulusal Kanser Enstitüsü tarafından herhangi bir tedavi veya ürünün, Web sitelerinin içeriğinin onaylandığı görülmemelidir.

Bu bilgiler, üretim ve Nationa tarafından sağlanır; cance; Enstitü (). yazılı beri bu konudaki bilgiler değişmiş olabilir. En güncel bilgiler için, Nationa temasa; cance; http Internet web sitesi üzerinden Enstitüsü: /; cancer.gov veya 1-800-4-KANSER diyoruz.

 Ulusal Kanser Enstitüsü Halkla İlişkiler