Umut, kaynak ve kanserli yaşayanlar için destek

Umut, kaynaklar ve kanserli yaşayanlar için destek

28 Yorumlar Yazıldı

Kanserle Yaşamak blog dört yıllık yıldönümünü kutluyor! Hepinizi ve bu dört yılı çok başarılı kılan diğer katılımcılar için teşekkürler.

Halen tartışılmakta olan 100’den fazla blog konusunu yayınladık. 3.000’den fazla yorum eklediniz – çoğunluğu bir kişiden diğerine, birbirine yardım etmek ve desteklemek amacıyla yönlendirildi. Bu çok ilham vericidir.

Blog, Clinic’in fiziksel duvarlarının dışında sizinle bağlantı kurmanın bir yoludur. Amacım sizin için ilginizi çeken ve kanserle yaşamanın gerçek yönlerini yansıtan konuları yazmaktır.

Karşılıklı hissetmenizi ve deneyimlerini birbirinizle paylaşmanızı istiyorum. Ayrıca, blogdan değerli bir şey aldığınızı hissetmenizi istiyorum.

Beslenme, yan etki yönetimi, yeni tedaviler, araştırma, duygusal yönler ve zihin-beden teknikleri hakkında sıklıkla tartışıyoruz.

En popüler bazı konular kişisel olarak konuşmanın kolay olmayabileceği günlük konularla ilgilidir. Dahil ettiler

Hedef, sizi yüksek kaliteli bilgi ile güçlendirmek ve zor konuları tartışmak, deneyimlerinizi paylaşmak ve birbirlerini desteklemek için güvenli bir yer sunmaktır.

Dört yıldan sonra ne yaptığımızı bilmek isterim. Nasıl katıldığınızı ya da katılmadığınızı düşündüğünüz gibi, lütfen bu üç soruyla ilgili görüşlerinizi yorumlayın.

Kanserli Yaşam günlüğünü insanlara umut, kaynak ve destek bulmak için harika bir yer yapmış olduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen düşüncelerinize yorum gönderin.

İle

Sheryl M. Ness, R.N.

Twitter’da izleyin; @ SherylNess1

Kan kanseri ya da kemik iliği bozuklukları ya da cilt kanseri ya da bazı tümörler, hasta ve ailelere bildikten sonra çok acı vericidir. Bu kanser türünden muzdarip az sayıda hasta, para eksikliği nedeniyle düzenli tedavi alamıyor. Dolayısıyla bu noktayı göz önünde bulundurarak, kanseri tedavi ederek eczacılığa tüm jenerik anti kanser ilaçlarını “Genel Imatinib Gleevec” i maksimum indirim oranı ile sunun. Herhangi bir sorunuz varsa, @ webmaster.medibridge@gmail.com ile bizimle iletişime geçebilirler. Kaynak: http://www.cancercurepharmacy.com/Anti-Cancer-Drugs@30-Generic-of-Brand-Gleevec-Imatinib-buy-at-Lowest-Cheapest-High-Discount-Price.aspx

Bu Blogdan çok minnettarım. Herhangi bir kanserle yaşayan birçok kişinin ilgilenebileceği ancak düşünmeyi düşüneceği düşünceleri sunan faydalı bilgilere yalnızca yardımcı olur. Özellikle yanlış tıbbi bilgiler verildiğinde, girdiniz önemlidir. Bence gelecek için iyi bir konu “Kansere Nedir?” Sorusu olabilir. Genellikle sözcüklerle ifade edildiğini duymazsak.

Onların hikayelerini anlatan kadınlara atıfta bulunan, uzun yıllardır kocaları tarafından onlara karşı yapılan acımasız ve kaba muameleyi içeren iki yorum okuduk. Radyasyon reklamı Chemo ile kanserle uğraşmak yeterince fazla değildir. Çok mutsuz bencil ve acımasız olan kocaları dinlemek bile bizi hep hasta ediyor. Her şeyden önce … çok güzelsiniz ve onu görüp fark etmeniz gerekiyor. Seninle evlendi ve bu yüzden yalnız olduğunuzu ya da olmayacağını kanıtladı. Peki saçınızı veya başka bir şey kaybettiyseniz ne olacaktı. Orada oturup yargılayabildiğinden çok mu iyi görünüyor? HAYIR O da değildir ve kuşkusuz bunu da bilir. Hiç kanser olmamış olsaydı aynı davranırdı, çünkü böyle oldu. Kadınların kocaları ile birlikte kalmalarının sebepleri var, bu yüzden yapmanız gereken bir sebep olmalı ama onu başka bir seviyeye götürmelisiniz. Onu engelleyin! Aynı evde bile olmadan sensin yaşatmasına izin verin. Ne söylemesi gerektiği umurunda bile değil ve kaba sözlerine tepki göstermez. Kendiniz için kim olduğunuzu görün ve çirkin veya olumsuz bir şey değildir. Mümkün olduğu kadar dışarı çıkın ve onsuz sevdiğiniz şeyleri yapmaya çalışın. Onu hayatına dahil etmeyin. Onu sevsen bile. Eğer sizi cesaretlendirmiyor ve sarılmıyorsa ve onu hak ettiğiniz sıcaklığı sağlıyorsa, elinizden gelen en iyiyi kendinden uzaklaştırın. Onun için yemek pişirmeyin, kıyafetlerini yıkayın ya da HIM için başka şeyler yıkayın. Sen sana göz kulaksın ve yapamayacakları şeyi yaparsın.

Merhaba !! İki yıl önce akciğer kanseri teşhisi kondu ve ameliyatla iyileştirildiğime emindim. İki doktor tarafından akciğer ameliyatı nedeniyle sinir hasarı olduğu söylenmek üzere sağ tarafımda birkaç kez ağrıdan şikayet eden doktora gittim. Son zamanlarda hem akciğer, adrenal bezler ve diğer alanlarda bulunan evre 4 kanseri teşhisi kondu. Adrenal bezimin radyasyonunu atlattım ve şimdi Chemo’da çalışıyorum ve bu da beni üç haftadır çok hasta yapıyor, çok şiddetli bir şekilde ölüyormuş gibi hissediyorum. Bana bile yardım edip edip etmeyeceğini ya da yalnızca bir mucize umduğumu söyleyemezler. Soruları cevaplamayacak ya da hangi alana radyasyona maruz kalmam gerektiğini tavsiye etmeyeceklerdir. Zayıf olan ben, temel çamaşırları veya bulaşıkları bile yapamıyorum. Her zaman olduğu gibi küçük bir umutla yaşamak için mücadele etmeye çalışacağım, ancak bu tedavilerin benim için olduğundan çok para kazanma işi için daha fazla olup olmadığını merak ediyorum. Ölmekten korkuyorum ve yine de son anda bileceğim biliyorum Tanrı’nın elindeki ruhumu bulmayı umuyoruz. Zamanımız geldiğinde gidecek harika bir yer var mı?

Kanser korkunç bir gündür. Bunu tecrübe eden birini tanımıyorum, öyle düşünmüyor. Reddetme hakkında konuşun veya çok şanslısınız Godpal İki kişi aynı değil. Duygularını kendine saklamak, bulabildiğim tam tersi. İnsanlara ders vermek için bazı eğitimsiz yorumlar ve sorular getirir, ancak çoğunlukla size destek ve bakım veren insanlar verir.

Kanser benim direkt deneyimimden% 100 iyileşebilir; meme / secde olup olmamasına bakılmaksızın, sorunları en erken zamanda bulmaya çalışın ve uygun diognaziden sonra önde gelen bir hastaneden etkili bir tedavi almalısınız. Hiç endişe etmeyin, normal ve aktif yaşama başlayın. İçinizdeki bilgileri saklamalı aksi takdirde başkaları sizi korkutan bir disk gibi panikleyecek

Farklı konularda nasıl bilgi verdiğinizi ve geçmişteki diğer günleri ve tarihleri ​​de koyduğunuzdan çok severim, çünkü bunları okumak istersek bunları okumak için geri dönemezsiniz. Neyi daha iyi yapabileceğini gerçekten bilmiyorum. Bence iyi. Üçlü negatif meme kanseri olup olmadığını görmek istediğim bir konu var. Bunu 5 yıl önce yaptım ve çift mastektomi yaptık ve kemo ve radyasyondan geçtim. Şu an itibariyle hâlâ telaş içindeyim. Web sitenizden gerçekten keyif alıyorum ve çok iyi bilgilere sahip olduğunu düşünüyorum. Çok teşekkür ederim.

Teşekkürler Sheryl .. yorumlarını sizinle aynı derecede yorumluyorum. Millet gerçekten sizinle birlikte olmanızı isterim. Dışarıda dolaşmaya eğilimi çektiğimizde sohbeti orijinal konuya geri getirmeniz yararlı olur. Ancak, birçok ABD’DEKİ BİR ÇOK UYGULAMADIĞINDAN, BURADA SORUYUZ VE BU HASTALIĞA KARŞI OLAN ZAFERDAN KARŞILAYACAĞIYOR VE YANLIŞ YOL ÜZERİNDE YURTFEL’İN BİZE BİLGİ GİBİ OLMASINA GİBİDEN BİRDENİZDİR. Fakat BİZİM DİĞER İSE BİR HAYATIN HİÇBİR SÖZLÜĞE YANLIŞ OLMADIĞINI ANLAMIYORUZ.

Merhaba millet, bu Sheryl, her hafta blog yazan hemşire. Geri bildirim ve önerileriniz için teşekkür ederim. Bu haftanın konusunun amacı, konuları güncel tuttuğumuzdan ve blogda neleri seveceğinizden daha fazla bilgi edinmek için fikirlerinizi (blogun 4 yılından sonra) almaktı. Amacım kanserle yaşamanın her yönüyle ilgili yazmaktır. Gina, bu ilk geldiğiniz zaman, gerçekleşmekte olan tüm tartışmalar için blog dizinine bir göz atın. Blogun hedeflerinden biri, birbirinizi destekleyecek bir yer sağlamaktır. Bununla birlikte, geri bildiriminize dayanarak, daha fazla katılmamı istiyorsunuz gibi görünüyor. Gelecekte daha sık görüş vermek ve destek vermek için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Erin, söz veriyorum bununla daha iyi yapacağım. Birbirinize bağlanmak için Darlene ve AW’ye teşekkür ederiz. Darlene, çok güçlü olduğunuzu ve kendinize değer hissettiğinizi söyleyebilirim, bu çok önemlidir. Kocanız, yaşadığınız gerçekle yüzleşmekten korkabilir. Bugün sizin için en iyisini yapın ve geleceğiniz için de ihtiyacınız olan şeyi yapmaya dair güçlü irademizi koruyun. Seni düşünüyor olacağım.

AW sonrası için teşekkürler. Orada kocamın tüm 49 yaş için olmuştur. Hasta insanların yanında duramayacağın zaman bana söyledi. Şok olmuştum. Son 7 yılda çok uzak oldu. 17 yıldır onun yanındaki işimi yaptım ve geçen Ekim ayında kapattım. Tabağımda, evrak evinde, evimde çok fazla şey var, aynı zamanda yemek pişirmeden bahsetmiyorum diye 4 dönümlük bir alan için ağaçlar ve otlar peyzaj ve kesim yapmaktayım. Sadece elimde bırakmak istiyor ya da değil Bitti. Geçen gece ona yalvardım diye bir danışmana gitmeyecektir. Ama bana hepsini anlattığında, kanser olması onu hasta ediyor, ben de şok edip içeride tuttum. Bu, 20 yıldır kapandı. Ancak bütün bunca yıldan sonra nereye gideceksin. Para hepsi evde ve işte bağlanmıştı ve ben binamı satmaya çalışıyorum. Işten. Zalimce döndü ve ben de tepkilerini gördüğümde kendimi hissettiğimi söyledim, eğer ölüsem daha iyi olacağını söyledi. Kızıma bir daha asla evlenmeyeceğini ve “birisini eğitmenin çok uzun sürdüğünü”, ona yıllar önce catering vermeyi bıraktığımı söylemiştim, ben kendi kişiyim ve beni bu şekilde yaptı. Çocuklarımı seviyorum ve onlara yakınım. Kemoterapi beni 10 gün yatağına yatırıyor. Yeni Medler dr’den. Vücut kavga eder. Kocası hala işinde çalışıyor, memnunum. Burada boğumda arkadaşım yok. O SORUN, şiddetle bana destek vermeyeceğini bildiriyor. Gerçekten çok uzun zaman önce evliliğim bitti diyebilirim ancak dua ettim ve değişeceğini umdum. Inci

Darlene Sen çirkin değilsin. Hareketleriniz ve kalbiniz budur. İlk mastektomi sırasında, 58 yaşındaki kocamın beni görmek korku duyuyordu. Sonunda, ben olduğum olduğuna karar verdim. Ve durumu rahat etti. Düşünüyor musun sen değil, belki de. Ne olduğunu kabul etmekte bir sorun yaşıyor gibi görünüyor. Bir profesyonel tarafından yapılan danışma, size çok yardımcı olabilir. Bölgenizde bir destek grubu olup olmadığını görmek için internete baktınız mı? Ayrıca, eğer onkoloğunuzla ağlamak ve yalnızlık hissetmek için konuşursanız, size yardım etmek için bir anti depresan verebilir. Bu olaydan önce evliliğinizde her şey yolundaysa tekrar tekrar belki de daha iyi olabilir. Tedavi veya appt için kanser ünitesine gittiğimde. Kocamı çeşitli görevlerde gönderiyorum. Orada oturmasına ve kanserin insanlara yapabileceği farklı seviyeleri görmesine gerek yoktur. Bu yolculuğu 15 yıldır yürüdüğümü ve beni her zaman rahatlattığını söyleyeyim. Çok iyi yıllar geçirdi. Dışarı çıkmaya çalışın ve gönüllü olarak bir yerlerde çalışmaya çalışın ve belki oğlunuz için geçici görevli ile sosyal hizmetler aracılığıyla yardım alabilirsiniz. Arkadaş edin, ilgilen ve kendini sev. Orada çok yardım var, sadece hastanede bir sosyal hizmet uzmanıyla konuşup bulmanız gerekiyor.

Bu, bu bloga ilk ziyaretim / yorumlar. Tüm olumsuzlukları okumayı hayal kırıklığına uğrattığımı söylemeliyim. Bir yerde destek bekliyordum. Temmuz ayında endometriyal kanser teşhisi konan, histerektomi w / 26 lenf nodlu, temiz. Rahim boşluğunda ve rahim ağzında kanser. 49 yıllık kocasından destek yok. Bu işitme duygusunu artırdığını, benimle herhangi bir başvuruyu yapmayacağını ve bulaşıcı olduğum gibi benden uzak durduğunu söyledi. Çok yalnızım ağlıyorum. Orta yaşlı özürlü oğlu da ben ilgilenirim. İnsanlara nasıl ulaşırsınız Hayatım boyunca savaşıyorum, destek beni, beni TEşekkür et. Beni kapatma. 6 Kasımda 4. kemoterapi yapın. 6 + radyasyon lazım. Kocalarımın bakış açısına bakmak ve güzel bir peruk takmak ve kendimi tutmak için iğrenç bir tavırla. Bu hastalığa karşı savaşan herkes için hissediyorum. SW Michigan’da destek grupları bulmaya çalıştık. YOK. Yardıma ihtiyacımız var, konuşmamız ve destek almamız gerekiyor. Herhangi bir yorum. Bunu okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Ben akciğer kanserinden beş yıl hayatta kaldım. Farklı yerlerde çok kötü kansere sahip iki yakın arkadaşım var. Onların check-up’ları her zaman iyi değildir. Benimkinden sormaları çok üzülüyor ve şimdiye kadar hepsi iyi durumda. Bunu nasıl hallederim Onlara nasıl cevap vereceğimi bilmiyorum.

Belki de bize başarı öyküleri yazanlara yardım etmeleri için katılımcılara ihtiyacımız var.

Bu, bu siteye ilk ziyaretim. Umut veya kaynak bulmadım! Teklifin adı yanlış mı? Yoksa bir şeyi yanlış anlamış mıyım? 66 yaşındayım ve çoklu miyelomum var.

Mesaj Inbox’a girer girmez blogları okumaktan hoşlanırım ….. kanserin kötü yolculuğuna giren (yalnızca iki kez meme kanseri, evre IV yumurtalık için) SADECE biri olmadığımı bilmem için bana yardımcı oluyor. Bu blogda başkaları ile görüş birliği içinde olacağım, bu blogda yayınlanan soruların ve endişelerin yanıtlanmasını diliyorum …..

Hangi Destek? Ben şimdiye kadar hiç bulmadım. Hodgskin lenfoma ile başladım. Son kemo tedavisinden sonra meme kanseri yaparlar. Bir masectomy vardı. Üç yıl sonra başka bir meme kanseri türü ve başka bir masectomy vardı. Bundan sonra 2005 yılında sigortam beni bıraktı ve ben kendi başımaydım. Kötü bir enfeksiyonla yaşadım ve göğüs yeniden yapılandırmaya başlamışlardı çünkü bitiremedim çünkü bunun bedelini ödeyemedim. Bu saf bir işkence idi. Ayrıca CLL / SLL kanseri geliştirdim. Şimdi üçüncü aşamadayız ve hala kemoayı ödeyemem. Her yerimde topaklar var ve bazen korkunç acılar çekiyorlar. Mali yük nedeniyle hastaneye gitmeyeceğim. [Sigortalı borcumuz 100 bin doların üzerindeydi] Sürece Bir milyoner yardım etmek isteği ile burada büyük çocuklarımızın büyümesini görmek için burada bulunmayacağım. Bütün bunlardan sonra, günün sonunda, yaşadığım hayat için Tanrı’ya şükrediyorum ve O’nun içinde barış buldum, başka bir kaynak bulmadım.

Gerçekten hayal kırıklığına uğratan şey, daha önce yaptığım gibi mesaj yayınladıktan sonra kendimi yalnız hissettirmek. Bazen daha da fazla.

Daha önce yapılan bir yoruma katılıyorum, bazı sorularımıza bazı cevaplar almak güzel olur. Blogların bilgi paylaşımı için olduğunu ve bazılarının verdiğini ve aldığını düşündüm. Öyle görünüyor ki bir iki doz gibi görünüyor. Kişisel fakat birbirine karışmış yorumlar ve cevaplanmamış sorular.

Ben 81 yaşındayım ve geçen Ağustos ayında KLL tanısı aldı. Ocak ayında AML teşhisi hayatıma eklendi. Çok iyi çalışan bir Pfizer deneysel çalışmasına katıldım. Bana bu araştırmada ABD’de yaklaşık 10 kişi olduğumuz söylendi. Eğer onlardan biriyseniz, temas halinde olmak hoş olur.

Bugün kullanacağım isim bu. Üç ismi kullandığımı itiraf etmeliyim. Tüm bölümlerim ama bunu kimsenin tanımadığı şekilde yapın. Her ne kadar sana inanıyorum, Sheryll muhtemelen e-posta adresinden biliyor. Önce bir başkasına ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum, iyi iş çıkardığınızı ve bilginin çoğunu kazandığımın yararlı olduğunu söylemek isterim. Dört yılda tebrikler ve cevaplarınız yorumlarınızla birlikte olağanüstü. Şimdi, üç soruyu çözmek için. 1. Blog hakkında ne beğendim: Diğer insanların deneyimlerini okumama izin veriyor ve onlarla özdeşleştiğimde kendimi daha iyi hissettiriyor. 2. 2 Daha iyi yapmak için ne yapabilirsiniz. Belki biraz daha sıklıkla ve birisinin getirdiği konuyu biliyorsanız sizden birkaç yanıt gelir. Soruların sıkça sorulduğunu ve kimsenin yanıt veremediğini fark ettim. Yanıtlayıcılarınızı kişisel olaylardan daha fazla şeyler paylaşmaya teşvik edin. 3. Blogda hangi konular. Belirli ilaçlar ve tecrübeler konusunda daha fazla bilgiye sahip olmak istiyorum, ya da yan etkiler ya da iyi etkiler. Onları duyup dinleyebildiğim için sakinleştiriyor ve okuyabiliyor ve onlardan korkmamak benim için sakinleşiyor. Hayatta kalma oranı. Tüm alanı farklı biliyorum ama orada bazı istatistikler var. Aslında sanırım çok geniş bir çeşitlilik sergiliyorsunuz. Bazıları benim için geçerli değil ama başkalarına da yapıyor ve bu harika. İyi işi devam ettirin ve geri kalanı, yolculuğa olabildiğince zorlanmamak için bize kalmış. Enerjiyi arıyorum.

Aralık 2010’da kemo tedavisini tamamladıktan sonra 16 tedavi aldım, ardından Şubat 2011’de 35 radyoterapi uyguladım. Son iki parmağımda sol elimin en kötüsü, aynı zamanda sağımda nöropati, ve uyuşma ayaklarım vardı o zamandan beri. Günde 6 tane Gabapentin tableti alıyorum ve biraz acı çekmesine yardımcı oluyor, fakat tamamen yardımcı olmuyor. Bunun için bir çare var mı yoksa en azından ellerindeki acıyı hafifletecek bir şey var, ki bu 7 gün 24 saat yaşıyor ve yaşamak zor oluyor. Her eldeki ilk 3 parmağımla yazmayı tekrar öğrendim! Acı / nöropatiye cevaplarınız için teşekkürler.

Birden fazla kişinin makaleleri yazdığını görmek isterim.

Yaklaşan tatillerinde onlara iyi hediye çantaları sunarak tedavi randevuları sırasında hastalara bazı tatil ikramı yaymak isterim. Bazı tazelik ve konfor sağlayacak bazı küçük boyutlu ürünler / ürünler (belki de seyahat boyutu vb.) Önerebilir misiniz?

Merhaba, 24 yıl önce sağ göğüs meme kanseri geçirdi ve Chemo ve Tamoxifin sonra 2 yıl önce popomun dış kısmında Anal kanseri vardı ve daha sonra akciğer kanseri bulduk ve daha sonra sağ alt sağ akciğer çıkarılmışlardı CLL ve Hala akciğer kanseri var Sahne 2 B ama çok iyi yaptığım kanserlerden hiçbirinde tedavisi yok 69 yaşındayım ve hayatın her dakikasından zevk almak bir ay içinde Arizoina’ya gidecek Ticari nakış yapıyorum, çok meşgul ve çok meşgul Insanlar evey gün. Rochester’daki Mn’de dünyadaki en iyi doktorlara sahibim ve yaptıkları her şey için teşekkür ediyorum. Hastalığınızla iyi geçtiğinizde teşekkür edin!

Benim Meme Kanserim var, sonuçları genetik test yaptırdım, sonuçlar G idi. Kimse bana G’nin ne olduğunu söyleyemedi. Sonuçların G olduğu tüm insanlar için test edersek çok hoş olurdu; bu nedenle biraz huzur olabiliriz.; Teşekkürler yvonne

MEME KANSERİ OLUŞTUR, GENETC TESTİNE BAŞLADI SONUÇLARDAN GETİLDİ HİÇBİR BİR GETİRDİĞİNİ NE BERABER OLABİLİRDİ. SONUÇLARLA TEST EDİLEN İNSANLARIN TEST EDİLMESİ GEREKİYSE G. TEŞEKKÜRLERİNE YAPILDI

Kocam, yaklaşık bir yıl önce özofagus kanseri erken teşhisinden sonra bir özofagektomi geçirdi. O zamandan beri vücudunu balgamla doldurmaya çalışan bu öksürükten muzdarip. Doktor istekte bulundu dedi. Orada herhangi bir yardım var mı? Cerrah endişe içinde görünmüyor, ancak uykudan kalkıyor ve öksürüğün tümünden yıpranmış durumda. Yardım lütfen.

Hayatta kalanlara karşı suçluluk; kanser sizi nasıl değiştirdi; Metastatik kanserli yaşamak; keder ve kayıplarla uğraşmak; nükseden korkmak

Blog hakkında en çok neyi beğendiniz mi? Ne daha iyi ne yapabilirim ?, Blogda hangi konuları görmek istersiniz?