Tüylü Hücre Lösemi Tedavisi

Tüylü hücre lösemisi olduğu; kan ve kemik iliği kanseri. lösemi Bu nadir tür daha yavaş kötüleşir ya da hiç kötü almaz. Hastalık, tüylü hücre lösemisi denir; lösemi hücreleri bakıldığında “kıllı” bakmak çünkü; mikroskop altında.

Normalde; Kemik iliği zamanla olgun kan hücreleri haline kan kök hücreleri (olgunlaşmamış hücreler) yapar. Bir kan kök hücre miyeloid kök hücre ya da bir lenfoid kök hücre haline gelebilir.

Miyeloid kök hücre, olgun kan hücreleri, üç tip biri olur

Bir lenfoid kök hücre lenfosit üç tipten biri (beyaz kan hücreleri) içine daha sonra bir limfoblast hücre olur ve

tüylü hücre lösemisi, çok fazla sayıda kök hücre lenfosit olur. Bu lenfositler anormaldir ve sağlıklı beyaz kan hücreleri olmazlar. Onlar da lösemi hücreleri denir. Sağlıklı beyaz kan hücreleri, kırmızı kan hücreleri ve trombositler için daha az bir oda var yani lösemi hücreleri kan ve kemik iliğinde birikebilir. Bu enfeksiyon, anemi ve kolay kanamaya neden olabilir. lösemi hücrelerinin bazıları dalakta toplamak ve şişmeye yol açabilir.

Bu özet saçlı hücreli lösemi hakkında .; lösemi diğer türleri hakkında bilgi için aşağıdaki özetleri bakın

Bir hastalığa yakalanma şansını artırır her şey bir risk faktörü olarak adlandırılır. bir risk faktörü kanser alacak anlamına gelmez sahip; risk faktörlerine sahip olmayan kanser almazsınız anlamına gelmez. Eğer risk altında olabilir düşünüyorsanız doktorunuzla konuşun. tüylü hücre lösemisi nedeni bilinmemektedir. Bu yaşlı erkeklerde daha sık görülür.

Bu ve diğer belirti ve bulgular saçlı hücreli lösemi veya diğer koşullara neden olabilir .; Aşağıdakilerden herhangi birine sahipseniz doktorunuza danışın

Aşağıdaki testler ve prosedürler kullanılabilir

tedavi seçenekleri aşağıdaki bağlıdır

prognoz (iyileşme şansı) aşağıdaki bağlıdır

Tedavi çoğu zaman uzun süreli remisyon (belirti ve lösemi semptomlarının bir kısmını veya tümünü geride bir dönem) ile sonuçlanır. ondan sonra lösemi döner remisyonda olmuşsa, tekrar tedavi genellikle başka remisyon neden olur.

Evreleme işlemi olduğu; Kanser yayıldı ne kadar dışarı bulmak için kullanılır. Gruplar, tüylü hücreli lösemi için aşamaların yerine kullanılır. ; Hastalık tedavi edilmezse ilerleyici veya dirençli olarak gruplandırılır.

Tedavi edilmeyen, tüylü hücreli lösemi

tüylü hücre lösemi yeni teşhis edilir ve bu kilo kaybı ve enfeksiyonlar gibi belirtiler veya semptomları hafifletmek dışında tedavi edilmemiştir. muamele edilmemiş kıl hücresi lösemisi, aşağıdaki koşulların bir kısmını veya tamamını meydana

Aşamalı saçaklı hücreli lösemi

progresif tüylü hücreli lösemi olarak, lösemi, aşağıdaki koşulların ortaya kemoterapi ya splenektomi, ya (dalağın çıkarılması) ve bir ya da her ikisi ile muamele edilmiş

Relaps tüylü hücre lösemi tedavisinden sonra geri geldi. Refrakter tüylü hücre lösemi tedavisine yanıt vermedi.

Tedavi farklı tipte tüylü hücre lösemisi olan hastalar için kullanılabilir. Bazı tedaviler; (Şu anda kullanılan tedavi) standart ve bazı klinik deneylerle test ediliyor. A; Tedavi klinik çalışma mevcut artırılmasına yardımcı olma amaçlı bir araştırmadır; tedaviler veya kanser hastaları için yeni tedaviler hakkında bilgi edinme .; Klinik çalışmalarda yeni bir tedavi daha iyi olduğunu göstermek zaman; standart tedavi, yeni; tedavi standart tedavi haline gelebilir. Hastalar klinik araştırmaya katılan düşünmek isteyebilirsiniz. Bazı klinik çalışmalarda tek tedavi başlamış değil hastalara açıktır.

Tetikte bekleyen yakından belirti veya semptom ortaya çıkıncaya kadar herhangi bir tedavi vermek veya değiştirmek olmadan, bir hastanın durumunu takip etmektedir.

Kemoterapi hücreleri öldürerek veya bölerek onları durdurarak kanser hücrelerinin büyümesini durdurmak için ilaç kullanan bir kanser tedavi yöntemidir. Kemoterapi ağızdan alınan veya damar veya kas içine enjekte edildiğinde, uyuşturucu kan dolaşımına ve vücut (sistemik kemoterapi) boyunca kanser hücrelerini ulaşabilirsiniz. kemoterapi karın gibi beyin omurilik sıvısı, bir organ veya vücut boşluğuna doğrudan yerleştirildiğinde, ilaçlar çoğunlukla bu alanlarda kanser hücrelerini (bölgesel kemoterapi) etkiler. kemoterapi verilir yolu kanseri tipi ve evresi tedavi edilen bağlıdır. Kladribin ve pentostatin yaygın tüylü hücre lösemi tedavisinde kullanılan antikanser ilaçlardır. Bu ilaçlar diğer kanser tiplerine, özellikle Hodgkin lenfoma ve non-Hodgkin lenfoma riskini arttırabilir. Uzun vadeli ikinci kanserler için takip çok önemlidir.

Biyolojik; Terapi kanserle savaşmak için hastanın bağışıklık sistemini kullanan bir kanser tedavisidir. Bir laboratuvarda vücut tarafından üretilen veya yapılan maddeler kansere karşı vücudun doğal savunma doğrudan artırmak veya geri yüklemek için kullanılır. Kanser tedavisi Bu tip bioterapi veya immunoterapi denir. İnterferon alfa yaygın tüylü hücre lösemi tedavisi için kullanılan bir biyolojik maddedir.

Tüylü hücre lösemisi

Splenektomi dalak kaldırmak için cerrahi bir işlemdir.

Hedeflenen tedavi ilaçları veya diğer maddelerin normal hücrelere zarar vermeden tespit ve saldırı belirli kanser hücreleri için kullandığı bir tedavi yöntemidir. Monoklonal antikor terapisi, tüylü hücre lösemisi tedavisinde kullanılan hedef bir tedavi türüdür.

Monoklonal antikor tedavisi, bağışıklık sistemi hücrenin tek bir tip laboratuarda yapılan antikorlar kullanır. Bu antikorlar kanser hücrelerinin büyümesine yardımcı olabilecek kanser hücrelerinin veya normal maddelerle ilgili maddeleri tespit edebilirsiniz. antikorlar maddelere eklemek ve kanser hücrelerini öldürmek onların büyümesini engelleyebilir veya onları yayılmasını engellemek. Monoklonal antikorlar, infüzyon yoluyla verilmiştir. Bunlar tek başına kullanılabilir ya da kanser hücrelerine doğrudan ilaçlar, toksinler ya da radyoaktif malzeme taşımak için.

Rituximab adlandırılan bir monoklonal antikor, kıl hücresi lösemisi olan hastaların bir kullanılabilmektedir.

hedefe yönelik tedaviler diğer tipleri çalışılmaktadır.

klinik çalışmalar hakkında bilgiler edinilebilir; Web sitesi.

Bazı hastalar için, klinik araştırmaya katılan en iyi tedavi seçeneği olabilir. Klinik çalışmalar kanser araştırma sürecinin bir parçasıdır. Klinik çalışmalar yeni kanser tedavileri güvenli ve etkili veya standart tedaviden daha iyi olup olmadığını öğrenmek için yapılır.

kanser için bugünün standart tedavilerin çoğu önceki klinik çalışmalarda dayanmaktadır. Bir klinik araştırmaya katılmak hastalar standart tedavi ya da yeni bir tedavi olanaklarından ilk yararlananlar arasında olabilir.

Klinik çalışmalarda yer almak hastalar da ileride ele alınacaktır yolu kanseri geliştirmeye yardımcı olur. Klinik çalışmalarda etkili yeni tedavilere yol açmaz bile, genellikle ileriye yönelik önemli sorular ve yardım taşımak araştırma cevap.

Bazı klinik çalışmalarda sadece henüz tedavi almamış hastalar dahildir. kanser daha iyi kazanılmış değildir hastalar için diğer çalışmalarda deney tedavileri. yinelenen (geri geliyor) kanser durdurmak ya da kanser tedavisinin yan etkilerini azaltmak için yeni yollar testi klinik çalışmalar da vardır.

Klinik çalışmalar ülkenin birçok yerinde yer alıyor. Güncel tedavi klinik çalışmalarda bağlantılar için aşağıdaki Tedavi Seçenekleri bölümüne bakın. Bunlar klinik çalışmaların liste alınan edilmiştir.

kanser teşhis etmek ya da kanserin evresine bulmak için yapılmıştır testlerin bazıları tekrar edilebilir. Bazı testler tedavi ne kadar iyi çalıştığını görmek için tekrarlanacaktır. Devam değiştirme veya tedaviyi durdurmak için konusunda kararlar bu testlerin sonuçlarına göre olabilir.

Bazı testler tedavi sona erdikten sonra, zaman zaman yapılabilir devam edecektir. Bu testlerin sonuçları durumunuz değişip değişmediğini göstermek veya kanser nüks varsa (gel) olabilir. Bu testler bazen takip testleri ya da check-up denir.

Hastanın kan sayımı çok düşük değildir ve hiçbir belirti veya semptom varsa, tedavi gerekli olmayabilir ve hasta dikkatle onun durumunda değişiklikler için izleniyor. kan sayımı çok düşük olabilir veya belirtiler veya semptomlar görülürse, başlangıç ​​tedavisi şunları içerebilir eğer

muamele edilmemiş saçaklı hücreli lösemi. sizin için doğru olabilir klinik çalışmalar hakkında doktorunuzla konuşun. klinik çalışmalar hakkında genel bilgiler Bu forumda edinilebilir.

içerebilir ilerici saçlı hücreli lösemi tedavisi; takip etme

ilerici kıllı hücre lösemisi, ilk tedavi. sizin için doğru olabilir klinik çalışmalar hakkında doktorunuzla konuşun. klinik çalışmalar hakkında genel bilgiler Bu forumda edinilebilir.

relaps veya refrakter tüylü hücreli lösemi tedavisi içerebilir; takip etme

refrakter saçaklı hücreli lösemi. sizin için doğru olabilir klinik çalışmalar hakkında doktorunuzla konuşun. klinik çalışmalar hakkında genel bilgiler Bu forumda edinilebilir.

kıllı hücre lösemisi, şu konulara bakın

Ulusal Kanser Enstitüsü genel kanser bilgi ve diğer kaynaklar için bkz

Bu kanser bilgiler özet saçlı hücreli lösemi tedavisi hakkında güncel bilgiye sahip. Bilgilendirme ve hastalar, aileleri ve bakıcıları yardım etmek anlamına gelir.

Erişkin Tedavi Yayın Kurulu.

Bir klinik çalışma gibi bir tedavi diğerine göre daha iyi olup olmadığı gibi bilimsel bir soruyu cevaplamak için bir çalışmadır. Denemeler geçmiş çalışmalar ve ne laboratuvarda öğrenmiş oldu dayanmaktadır. Her deneme kanser hastalarına yardım etmek için yeni ve daha iyi yollarını bulmak için bazı bilimsel sorulara cevaplar. Tedavi Klinik çalışmalar sırasında, bilgi, yeni bir tedavi ve ne kadar iyi çalıştığını etkileri hakkında toplanır. Bir klinik araştırma yeni bir tedavi bir şu anda kullanılmakta olan daha iyi olduğunu gösteriyorsa, yeni tedavi “standardı.” hale gelebilir Hastalar klinik araştırmaya katılan düşünmek isteyebilirsiniz. Bazı klinik çalışmalarda tek tedavi başlamış değil hastalara açıktır.

Erişkin Tedavi Yayın Kurulu. Tüylü Hücre Lösemi Tedavisi. Bethesda, MD: / tipleri / lösemi / hasta / tüylü hücre tedaviye. . [Sayfalar: 26389248]