topuk dikeni belirtileri, tedavileri ve ameliyat nedenleri

Ağrı Yönetimi Eğilimler

Bir topuk dikeni topuk kemiğinin alt kısmında bir kemik çıkıntı neden olan kalsiyum yatağıdır. X-ray, bir topuk dikeni yarım inç kadar ileri uzatabilirsiniz. Görünür X-ışını kanıt olmadan, durum bazen olarak bilinen “topuk dikeni sendromu.”

Topuk Dikeni genellikle ağrısız olmakla birlikte, bunlar topuk ağrısına neden olabilir. Onlar sık ​​sık ayağının altına boyunca çalışır ve ayak topu topuk kemiği bağlayan plantar fasiit, bağ dokusu (plantar fasya) fibröz bandın acı bir inflamasyon ile ilişkilidir.

Topuk dikeni ve bağlantılı durumlar için tedavi egzersiz, ısmarlama Ortez, anti-inflamatuar ilaçlar ve kortizon enjeksiyonları içerir. Konservatif tedaviler başarısız olursa, ameliyat gerekli olabilir.

Topuk kireçlenme, topuk kemiğinin alt kısmında genellikle aylarca bir süre içinde meydana gelen bir süreç oluşturmak meydana dikeni. Topuk dikeni genellikle plantar fasya germe, ayak kas ve bağların üzerinde suşların neden olduğu, ve topuk kemiği kapsayan zarın yırtılması tekrarlanır. Topuk Dikeni olan faaliyetler çalışan ve atlama büyük miktarda içeren sporcular arasında özellikle yaygındır.

Topuk dikeni için risk faktörleri şunlardır

plantar fasiit ile ilişkili diğer risk faktörleri şunlardır

Topuk Dikeni sıklıkla belirti neden olur. Ama Topuk Dikeni aralıklı veya kronik ağrı ile ilişkili olabilir -, yürüyüş, koşu veya çalışırken özellikle iken – inflamasyon mahmuz oluşumu noktasında gelişirse. Genel olarak, ağrının nedeni topuk dikeni kendisi ama onunla ilişkili yumuşak doku yaralanması değildir.

Daha sonra sıkıcı ağrısı dönüşen bir ağrı – ilk sabah ayağa Birçok kişi topuk dikeni ve kendi ayakları dibine yapışmasını bıçak veya pin olarak plantar fasiit ağrıyı tarif. Bunlar genellikle keskin ağrı beyannameleri uzun bir süre oturduktan sonra ayağa sonra şikayetçi.