spor salonunda iyi hijyen alışkanlıkları

çocuklar ya da yetişkinler – – düzenli egzersiz cilt Mantar enfeksiyonları özellikle sporcular ve diğerleri arasında yaygındır. Atlet ayağı sadece bir örnektir. Derinin Jock kaşıntı, saçkıran ve mantar enfeksiyonları diğerleri.

Bir okul spor salonu veya alan, sağlık kulübü, özel spor salonu, ya da tenis kulübünde egzersiz varsa, terli giysi, mikrop basmış egzersiz ekipmanları, ya da her ikisi maruz uğrarsınız. Bu can sıkıcı riski kadar ekleyin, ancak genellikle ciddi değil, deri enfeksiyonları olabilir.

Eğer işe zaman bu hijyen ipuçlarını kullanın, mantar enfeksiyonları riskini azaltmak için

KAYNAKLAR

Linda Stein Altın, MD, dermatoloji klinik araştırma müdürü, Henry Ford Hastanesi, Detroit.

Jeffrey Weinberg, MD, dermatoloji ortak klinik profesör, doktorlar ve Cerrah Columbia University College; yönetmen, Klinik Araştırma Merkezi, Dermatoloji Anabilim Dalı, Aziz Luke’s-Roosevelt Hastanesi Merkezi, Beth Israel Tıp Merkezi. Eskiden Ortho Dermatologics için araştırmacı olarak görev yaptı.

Simmons College: “Gym Hijyen: Spor Salonu, İnfeksiyonun Riskini Azaltmak için nasıl” Şubat 2011’de.

CDC: “Your Hands yıkayın.”

IHRSA: “Sağlık Kulübü Temizlik 2008 IHRSA Kılavuzu.”

Ulusal Atletik Eğitici Derneği: “Cilt Hastalıkları Önleme Kuralları,” 23 Haziran 2010.

Şimdi genç görünmek için cilt bakımı rutin en üst düzeye çıkarmak.

Ellerini yıka. Belli geliyor, ama her zaman yıkamak mı? Önce ve bir çalışmadan sonra, düzgün ellerinizi yıkayın. Bu CDC yönergelerine göre, sabun kullanarak (ya da sıcak ya da soğuk su Tamam) yukarı köpüklenme ve en az 20 saniye boyunca ellerini ovuşturarak anlamına gelir. iyice durulayın. temiz bir havlu ya da kuru hava ile kuru; Eğer yıkama olamaz eğer dezenfekte. Eğer su ve sabunla erişimi yoksa, alkol bazlı bir sanitizer kullanın. en az% 60 alkol var birini seçin. daha sonra birlikte ellerinizi ovalayın bir elin avuç dezenfektanı uygulayın. ellerinize ve ellerinizi tamamen kuruyana kadar parmakların tüm yüzeyleri üzerinde sürün; Mikrop geçirmez spor ekipmanları. Bir egzersiz öncesi, bir dezenfektan sprey ekipmanı ve paspaslar aşağı silin veya silin. Ardından bir sonraki kişiye bir iyilik yapın – Her idmandan sonra ekipman silin. Alternatif olarak, kendi egzersiz mat ve ekipman getiren düşünün; Asap duş. Bir antrenmanın ardından, koltukta çökmesine ya da terli giysiler içinde yemek için dışarı çıkmak güdüsünden. en kısa sürede size bir egzersiz seansından sonra mümkün olduğu gibi bir duş almak. Bakteriler terli giysiler içinde doğurmak için seviyorum. iyice Duş ve temiz bir havlu ile kapalı kuru. kuru, temiz giysi koymak; Ayaklarınızı koruyun. sağlık kulübü duş, su ayakkabı veya flip flop giymek zaman. özellikle ayak parmakları arasında, ayaklarınızı yıkayın ve iyice kurulayın. Eğer ayak mantarı eğilimli iseniz, kendi ayakları üzerinde bir antifungal pudra kullanın; Takın ve yıkayın. Yıkayın ve egzersiz giysi bunları giymek her zaman kurulayın. Bu mayolar ve çorap içerir; cilt bilincinde olun. Eğer cildinizde bir mola varsa, su geçirmez bandaj ile örtün. Eğer bir açık yara, cilt molası, ya da enfeksiyon var ise tamamen iyileşir kadar, jakuzi ve diğer ortak kullanım alanları önlemek; kişisel bakım öğeleri paylaşmayın. havlu, su şişeleri, sabun, jilet, tarak, fırça paylaşabilir veya makyaj yapmayın. bir mantar ile kontamine olabilir başkasının deri ile temas her şey; akıllıca sağlık kulübü seçin. Yeni bir spor salonu kontrol ediyorsanız, fiyat ve genel havasını daha düşünün. Tesisin temizliğini değerlendirin. ekipman temiz ve ter serbest olup olmadığını görmek için bak. banyo zemini temiz mi? Ne lavabo ve tuvaletler hakkında? düzenli spor salonunda personel temizlik görüyor musunuz?

Her Phot iyi bakın; Kuru, Kırmızı Kayak Bakım nasıl; Kırışıklık azaltmak için şaşırtıcı Yolları; Çanta Your Eyes altında yasaklamak