Sıcak ve sağlıklı bir tatil içecekler

Eve gelen alışveriş torbaları bırakarak, sıcak ve yatıştırıcı bir şey bir kupa etrafında ellerinizi sarma daha tatil çılgınlık alışveriş merkezi çizerek geçirdi gün daha iyi bir panzehir var.

Uygun, birkaç geleneksel sıcak tatil içecekler saf konfor ötesinde bir amaca hizmet çıkıyor: Onlar aslında sizin için iyi bir konum! Bu dört klasikleri tüm kanıtlanmış sağlık faydaları ile maddeler içerir. Ne kadar neşeli mi?

Haber çikolata sağlıklı olduğunu kırdı zaman gerçek olamayacak kadar neredeyse çok iyi görünüyordu. Medical Association Ağustos 2003 Journal of Bir çalışmada günlük bitter çikolata 3 ons tüketen kan basıncını düşürebilir gösterdi. Aynı zamanda da (orta Aralık ayında ihtiyaç duyduğu sadece ne) sakinleştirici, yatıştırıcı etkisi yaratan serotonin düzeyini artırmak için gösterilmiştir oldu. Ve kakao kalp hastalığı müdahil olan inflamasyonu azaltmak flavonoidler adı verilen güçlü antioksidanlar içerir. Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve hastalığı önlemeye yardımcı olabilir antioksidan – Ayrıca, kateşinler zengin bir kaynağıdır.

Ama tüm sıcak çikolata eşit yaratılmıştır, Lauren Slayton, MS RD, New York’ta bir beslenme uyarıyor. Anahtar iyi şeyler en yüksek konsantrasyon vardır bitter çikolata, kullanmaktır. kakao arayın ilk bileşen olarak bu liste bitter çikolata karışımları, ya da sadece en az% 70 kakao içeren bitter çikolata bar eritin. sıcak kakao bile sağlıklı yapmak için, yağ ve kalori keser az yağlı süt, bunu yapmak.

Kırmızı şarap, sadece yeterince iyi basın alamayan, bu nedenle Glogg dahil olmak üzere birçok sıcak yumruk gibi libations, içinde ne kadar şanslı bulduğunu ve sıcak şarap. flavonoidler ve resveratrol – – yararları bir kuş sürüsü var Çalışmalar üzüm bulduğu güçlü antioksidanlar göstermiştir. Alzheimer hastalığının ilerlemesini yavaşlatmaya yardımcı olabilir, anti-inflamatuar etkilere sahip olduğu gösterilmiştir. Resveratrol aynı zamanda makula dejenerasyonu, bu 55 yaşın üzerindeki kişilerde körlüğün önde gelen nedenidir ABD’de 10 milyondan fazla insanı etkileyen bir ağrısız göz hastalığa yakalanma riskini azaltabilir.

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Tavuk, Çikolata, Salatalar, Tatlılar, Çorba