Saç bitini önleme: ne işe yarıyor, değil mi?

Biti tedavi etmek için kanıtlanmış ilaçlar var, ancak bazı tezgah üstü ürünler onları gerçekten püskürtmeyi iddia ediyor. Bu ürünlerin güvenlik ve etkinliğini kanıtlamak için daha bilimsel araştırmalara ihtiyaç vardır.

Bir takım küçük çalışmalar, bu ürünlerin bazılarında – çoğunlukla biberiye, sitronella, okaliptüs, çay ağacı ve limon otu gibi bitki yağları – biti itmek için kullanılabilir olduğunu gösterdi. Bununla birlikte, bu ürünler “doğal” olarak sınıflandırılmıştır, bu nedenle Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından düzenlenmez ve FDA standartlarına göre test edilmemiştir.

Bu ürünlerin kullanım talimatları da düzenlenmediğinden bunları nasıl güvenle kullanılacağı açık olmayabilir. Aslında, bazı ürünler

Saç biti önleme ürünleri tipik saç bakımı ürünlerinden daha pahalı olabilir ve koruyucu etkilerini korumak için tekrar tekrar kullanılması gerekir. Ürünün çalışacağına dair bir garanti olmaksızın, özellikle birden fazla kişiyi tedavi ediyorsanız, maliyet avantajlardan daha fazla olabilir.

Daha fazla araştırma baş biti önleme ürünlerinin etkililiğini ispatlayana kadar çocuğunuzun bit bitme riskini en aza indirgemek için basit önlemler alabilirsiniz

İle

Doktorunu ziyaret et