Randevu için hazırlanıyor belsoğukluğu

Eğer belsoğukunuz varsa, aile doktorunuzu veya genel pratisyeni görerek başlayabilirsiniz. Belrenin komplikasyonlara neden oluyorsa, uzmanlara yönlendirilebilirsiniz.

Randevular kısaltılabilir ve genellikle kapatılacak çok zemin olduğundan randevunuz için iyi hazırlanmış olmak iyi bir fikirdir. İşte size randevunuza hazırlanmanıza yardımcı olacak bazı bilgiler ve doktorunuzdan neler bekleyebileceğiniz.

Ne yapabilirsin

Doktorunuzla olan zamanınız sınırlıdır, bu nedenle bir soru listesi hazırlamak, zamanınızı birlikte değerlendirmenize yardımcı olacaktır. Vaka incelemesinin bitmesi durumunda, sorularınızı en önemli sorundan en azından önemli olanlarına listeleyin. Belsoğukluğu için, doktorunuza sormanız gereken bazı temel sorular şunlardır:

Doktorunuzdan ne bekleyebilirsiniz

Doktorunuza sormak için hazırladığınız sorulara ek olarak, doktorunuzun söylediği şeyleri anlamada sorun yaşıyorsanız, randevu sırasında sorular sormaktan çekinmeyin.

Doktorunuz size bir takım sorular soracaktır. Onlara cevap vermeye hazır olmak, daha sonra adres etmek istediğiniz diğer noktaları da kapsayacak şekilde daha fazla zaman tanıyabilir. Doktorunuz sorabilir

Doktorunu görene kadar seks yapmaktan kaçının. Seks partnerlerine işaret ve semptomlar yaşadığınızı bildirin, böylece doktorlarını test etmeyi düşünebilirler.

Bu arada ne yapabilirsiniz