Randevu için hazırlanan istif yetiştirme bozukluğu

Siz veya sevdiklerinize istif yetersizliği belirtileri gösteriyorsanız, sağlık uzmanınız sizi bir psikiyatr ya da psikolog gibi istif levhasını tanılayan ve tedavi eden bir deneyime sahip bir akıl sağlığı sağlayıcısına başvurabilir.

Depreme dayanıklı düzensizlik belirtilerine sahip birçok insan davranışlarının bir sorun olduğunu kabul etmediğinden, arkadaşınız veya aile üyeniz olarak, sevdiklerinizden çok daha fazla sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Ne yapabilirsin

Sevdiklerinizle kaygılarınızı yükseltmek için bir yaklaşım geliştirmek için öncelikle bir akıl sağlığı sağlayıcısı ile yalnız görüşmek isteyebilirsiniz. Zihinsel sağlık sağlayıcısı sevdiklerinizi yardım aramaya teşvik etmek için bir konuşma hazırlamanıza yardımcı olabilir.

Zihinsel sağlık uzmanınızdan neler bekleyebileceğiniz

Tedavi arayışını değerlendirmek için, sevdiğiniz kişinin kimsenin evine gitmeyeceğini ve olayları atmaya başlamayacağına dair güvence gerekecektir. Hastalık belirtileri toplayan kişinin ilk randevu için hazırlanmasına ve zihinsel sağlık sunucusundan nelerin bekleyebileceğini öğrenmesine yardımcı olacak bazı bilgiler.

Randevunuzdan önce bir listesini yapın.

Mümkünse destek için güvenilir bir aile üyesi veya arkadaş edin ve randevuda tartışılan ayrıntıları hatırlamaya yardımcı olma.

Zihinsel sağlık uzmanınıza, örneğin

Randevunuz sırasında başka sorularınız olursa tereddüt etmeyin.

İstifleyici bozukluğun yaşamınızı nasıl etkilediğinin anlaşılması için zihinsel sağlık sunucusu