Pancar sağlık yararları – artı bir düşüş salatası tarifi

Borş o kase geçmeden önce ana madde sağlık yararları göz önünde bulundurun: pancar. Tüm sebzeler gibi, hiçbir doymuş yağ ya da kolesterol vardır ve – bu genellikle sevilmemiş sebze lif ve potasyum içerir ve folat mükemmel bir kaynak – pişmiş pancar sadece yarım fincan tavsiye edilen günlük folat alımının% 17’sini sağlamaktadır. Araştırmacılar pancar kırmızı pigment (adlandırılır betacyanin) kanserli hücrelerin gelişmesine karşı koruyucu olabilir ve kalp hastalığı ile ilişkilendirilen iltihaplanmayı azaltmada rol oynuyor olabilir inanıyoruz.

Geleneksel olarak koyu kırmızı tonu ile tanınan, bu kök sebzeler de altın ve beyaz tonlarında gelir. Tüm sebzeler arasında en yüksek – – ve rafine şeker fabrikaları yüzlerce oluşturarak Napolyon pancar ‘yüksek şeker içeriği sermaye tarafından 19. yüzyıl Fransa’da sebze ünlü yaptı. Pancar haşlanmış, turşu, kavrulmuş, buğulama veya çiğ yenen, ancak nişasta daha doğal şeker içerir çünkü onlar özellikle lezzetli fırında pişirme sıvısı içine liç yerine şeker konsantresi bulunmaktadır edilebilir.

6 porsiyon yapar

1 lb kırmızı veya altın pancar (; ½ fincan ince kırmızı onio dilimlenmiş, 1 büyük armut, özlü ve dilim; 3 su bardağı roka veya yeşil karışık salata, ¼ fincan az yağlı keçi chees ufalanmış, 4 yemek kaşığı doğranmış ceviz, tost

Pansuman

1 yemek kaşığı portakal juic; 2 yemek kaşığı şeri veya şampanya vinega; 1 çorba kaşığı zeytin oi; 1 tatlı kaşığı Dijon Hardal; 1 tatlı kaşığı bilemek; 1 yemek kaşığı kıyılmış arpacık; ¼ çay kaşığı tuz, taze öğütülmüş peppe; tadı

1. pansuman hazırlayın: Bütün madde birleştirmek; ve bir kavanozun içinde kuvvetlice sallayın veya togethe fırçalamak; Kasede. kenara koyun.

400F 2. Fırını. pancar yeşil Trim; kök ve kök santim bırakarak, sebze fırça ile pancar fırçalayın.

Bir tavada 3. pancar pişirme spreyi ile kaplı. 45 dakika veya yumuşayana kadar kızartma pancar.

4. Soğuyunca derileri dökülmek ve kök ve kök kırpın. Dilim pancar ve soyunma bir çorba kaşığı gezdirilir ve kat için atmak.

Altı Salata Tabağı arasında 5. Böl roka; pancar, soğan, armut dilimleri, peynir ve fındık ile her top.

pansuman kalan 6. gezdirilir.

Başına hizmet: 142 kalori, 4 gr protein, 17 gr karbonhidrat, 7 g yağ (1 gr doymuş yağ), 2 mg kolesterol, 4 gr lif ve 187 mg sodyum. yağ Kalori:% 43.

KAYNAKLAR

NutritionData: “Pancar, pişmiş, haşlanmış, süzülmüş.”

USDA: “Beslenme Kuralları dünyada 2005 yılında pek çok insan için, Ek B-1, Foo; Potasyum kaynakları.

FoodReference: “Fransız Dayak.”

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Tavuk, Çikolata, Salatalar, Tatlılar, Çorba