nasıl benim kıvırcık saç evcilleştiremez

b Yanıt; Louise Chang, MD

Internist, Tıbbi Exper; Tıbbi Editör,

Sen dalgalı saçlarını seviyorum, ama o bukleler fırça zaman kıvırcık, sinek-uzağa olsun? Çok değil. Neyse ki, kabarmayı ehlileştirmek için yolları vardır. Sadece bunu biraz çaba vermek zorunda. İşte saç elektriklenmemiş serbest tutmak için bazı pratik ipuçları bulunmaktadır.

Islak saç fırçası yok. saçınızın kütikül bozar, o da kırılmaya yol saç uzatmak değil sadece fırçalama. Bunun yerine, Connie Eeyerlin, Eugene, Ore. Dionysius Salon’da bir stilist, sonra duş havlu kurutma saç göstermektedir. Sonra yavaşça, tarak fırça veya kuru tercih kremi ya da anti-kabarmayı ürünün sadece bir dokunuş ekleyerek, onu parmak tarak.

over-işlem saç yapmak. Gevşeticiler ve düzleştiriciler saç kırılgan yapabilir ve kırılmaya yol açabilir, Carolyn Jacob, MD, Chicago dermatolog diyor. Bunun yerine, çok, sen kabarmayı yönetmenize yardımcı olmak ve parlaklık yapmak için bir protein infüzyon kremi arayın. Ayrıca yardım “saç gövdesinin dış katmanını sakin” ve yağmurluk yapmak için, bu tür Fas yağı gibi kabarıklık pomatlar veya yağlar, deneyebilirsiniz, diyor.

Dur ‘pişirme’ senin bukleler. “Cildinizi blister olur bir şey ya saçınıza kadar büyük gelmiyor,” Teri LaFlesh, Like Me Kıvırcık yazarı yazıyor. kabarmayı en aza indirmek için, LaFlesh düz ütüler, saç maşası kaçınarak, ve bir difüzör ile bir fön makinesi ısı kaynaklarının sınırlandırılması önerir.

senin yele nem geri koyun. Kıvırcık saç kurutma makinesi olma eğilimindedir, bu yüzden içine nem koymak gerekir. Bir saç kremi, Fas yağı veya bir bukle kremi gibi doğal bir yağ kullanın, Dennis Baker, Baker Lanier Salon ve Atlanta Day Spa stilist ve sahibi diyor. O doğal yağlar, sentetik silikon nemlendiriciler saç üstünde yatıyordu iken onlar, saç içine emilir çünkü sentetik daha iyidir kirli görünür hale diyor.

alkolsüz gidin. Alkol bukle için kurma, saç kurumasına Çünkü, alkolsüz ürünler için bak. Bu salon kalitesinde şampuan, klimalar ve Saç spreyleri geçiş anlamına gelebilir, stilist Eeyerlin diyor. “Salon kaliteli ürünler rafta uzun ömürlü gerekmez, bu yüzden birçok sert maddeler içermez – alkol gibi -. Süpermarket ve eczane ürünleri gibi”

KAYNAKLAR

Carolyn Jacob, MD, dermatolog, Chicago Kozmetik Cerrahi ve Dermatoloji.

Connie Eeyerlin, saç stilisti, Dionysius Salon, Eugene, Ore.

Dennis Baker, stilist / sahibi, Baker Lanier Salon ve Day Spa, Atlanta.

LaFlesh, Like Me T. Kıvırcık. John Wiley & Sons, Inc. 2010.