Mezar hastalıkları nedenleri

Graves hastalığına vücudun hastalıkla savaşan bağışıklık sistemindeki bir arızadan kaynaklanıyor olsa da, bunun nedeni kesin olarak bilinmemektedir.

Normal bir bağışıklık sistemi yanıtı, belirli bir virüs, bakteri veya diğer yabancı maddeleri hedef alan antikorların üretilmesidir. Graves hastalığında – anlaşılamayan nedenlerden ötürü – vücut, boyundaki bir hormon üreten bez olan tiroid bezindeki hücrelerin bir bölümüne bir antikor üretir.

Normalde, tiroid fonksiyonu beynin tabanında (pituitary bez) küçük bir bez tarafından salınan bir hormon tarafından düzenlenir. Graves hastalığı – tirotropin reseptör antikoru (TRAb) ile bağlantılı antikor, düzenleyici hipofiz hormonu gibi davranır. Bu TRAb, tiroit hormonlarının fazla üretimine (hipertiroidizm) neden olan tiroidin normal düzenini geçersiz kılar.

Mezarın oftalmoseti sebebi

Bu durum deride bazı karbonhidratların birikmesinden kaynaklanır – bunun nedeni de bilinmemektedir. Tiroid işlev bozukluğuna neden olan aynı antikorun gözleri çevreleyen dokulara “çekici” olabileceği de anlaşılıyor.

Graves oftalmopati genellikle hipertiroidizmle aynı zamanda veya birkaç ay sonra ortaya çıkar. Fakat, oftalmopati bulguları ve belirtileri, hipertiroidi başlamadan önce veya sonrasında ortaya çıkabilir. Graves ‘oftalmopati, hipertiroidi olsa bile ortaya çıkabilir.