Kutsal fesleğen: kullanımlar ve riskler

Kutsal fesleğen pişirme kullanılan tanıdık fesleğen ile ilgilidir. Yaprakları açık yeşil ve biraz tüylü bir görünüme sahip.

Bir multivitamin almak iyi nedenler bir sürü vardır. Hatta en iyi yeme planları her gün ihtiyaç 40 artı tüm besin toplantı kısa düşebilir. Dünyada en çok insan sıkı diyet, iştahsızlık, beslenme ihtiyaçlarını değişen, ya da az-daha-sağlıklı gıda seçenekleri de dahil olmak üzere birçok nedenden dolayı, diyet öneriler karşılamak için başarısız. günde bir kez multivitamin alarak küçük beslenme boşlukları doldurmak için kolay bir yoldur; Ama vitamini koridordan gezinme iyi multivitamin seçmek için …

Kutsal fesleğen tedavisi için kullanılması bir geçmişe sahiptir

Aynı zamanda da dahil olmak üzere, diğer sağlık sorunları bir dizi tedavi etmek için denemek için kullanılır oldu

Buna ek olarak, kutsal fesleğen yararlı olabilir

Daha fazla araştırma bu sağlık koşulları için kutsal fesleğen yararlılığı konusunda ihtiyaç vardır.

baharatlı, limonlu lezzet var kutsal fesleğen yaprağı, böyle Tay tavada yemekleri gibi Güneydoğu Asya, gıda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Yan etkiler. Hayvanlar üzerinde Araştırmalar kutsal fesleğen olabilir gösterir

Riskler. Eğer alerjik ya da ya da Lamiaceae (nane) bitki ailesinin üyelerine duyarlı iseniz kutsal fesleğen kullanmaktan kaçının. Bir insan klinik çalışmasında, kutsal fesleğen gastrotintestinal sorunlara neden oldu.

Sen eğer kutsal fesleğen kullanma konusunda dikkatli olmalıdır

o rahmin kasılmasına neden olabilir çünkü hamile kadınlar, kutsal fesleğen kaçınmalısınız.

Etkileşimler. hayvanlar üzerinde araştırmalar kutsal fesleğen bu ilaçların dahil olmak üzere birçok ilacın etkisini değiştirebilir olabileceğini düşündürmektedir

doğal olsanız bile, sen alıyorsun herhangi takviyeleri hakkında doktorunuza söyleyin. Bu şekilde, doktorunuz herhangi bir ilaç ile herhangi bir potansiyel yan etkileri veya etkileşimleri kontrol edebilirsiniz.

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) besin takviyesi düzenleyen yapar; Ancak, gıdalar yerine ilaçlar gibi davranır. ilaç üreticileri aksine, takviyeleri yapımcıları kendi ürünlerinin güvenli ya da piyasada bunları satmadan önce etkili olduğunu göstermek zorunda değilsiniz.

KAYNAKLAR

Doğal Standart Profesyonel Monografi: “Kutsal fesleğen (Ocimum kutsal L.).”

Hakkım, Tarım F. Dergisi ve Gıda Kimyası, 31 Ekim 2007.

Mondal, Fizyoloji S. Indian Journal ve Farmakoloji, Ekim-Aralık 2009.

Hangi Besin; Sen Eksik?