kenevir kasıkotu: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Alpenkraut, Cañamazo, Cáñamo Acuático, Cannabine, Chanvre d’Eau, Chanvrin, Donnerkraut, Dostenkraut, Drachenkraut, Hollandalı kasıkotu, Hollandalı Eupatoire Komünü, Eupatoire des Arabes, Eupatoire d’AVICENNE, Eupatoire Chanvrine, Eupatoire à Feuilles de ..; Tüm İsimler Alpenkraut, Cañamazo, Cáñamo Acuatico, Cannabine, Chanvre d’Eau, Chanvrin, Donnerkraut, Dostenkraut, Drachenkraut, Hollandalı kasıkotu, Hollandalı Eupatoire Komünü, Eupatoire des Arabes, Eupatoire d’AVICENNE, Eupatoire Chanvrine, Eupatoire à Feuilles de CHANVRE görün Eupatorio, koyun pıtrağı, Gemeiner Wasswedost, Herbe de Sainte CunÃgonde, Hirshklee, Kutsal Halat, Kunigundendraut, Leberkraut, Origan des Marais, St John Herb, Boynuzu, Thoroughwort, Wasshanf, Waterhemp, Su Maudlin Sweet-kokulu Tatlı Mandulin; gizle İsimler

Kenevir kasıkotu bir bitkidir. bitkinin çiçek parçaları ilacı yapmak için kullanılır; ciddi güvenlik endişelerine rağmen, kenevir kasıkotu karaciğer ve safra kesesi rahatsızlıkları, soğuk algınlığı ve ateş için kullanılır; Bazı insanlar yaralar ve cilt enfeksiyonları için cilde doğrudan kenevir kasıkotu uygulanır.

kenevir kasıkotu nasıl çalıştığını bilmek yeterli bilgi mevcut değildir.

Yetersiz Kanıt fo; Karaciğer bozuklukları; Safra kesesi rahatsızlıkları; Soğuk algınlığı; Ateş; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için kenevir kasıkotu etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

o damarlarındaki kan akışını engelleyebilir ve karaciğer hasarına neden olabilir hepatotoksik pyrrolizidin alkaloidleri (PA) olarak adlandırılan kimyasallar içerdiğinden ilaç olarak kenevir kasıkotu kullanımıyla ilgili endişe bir sürü var. Hepatotoksik PA kanser ve doğum kusurlarına neden olabilir. sertifikalı ve etiketli olmayan Kenevir kasıkotu hazırlıkları “hepatotoksik PA-free” UNSAFE kabul edilir; Bu kırık cilde kenevir kasıkotu uygulamak için de UNSAFE var. kenevir kasıkotu tehlikeli kimyasallar kırık deri yoluyla hızlı bir şekilde absorbe edilebilir ve tehlikeli vücut genelinde toksisite yol açabilir. sertifikalı ve “hepatotoksik PA-free etiketli olmayan cilt ürünleri sakınmak €.; o kırılmamış cilde kenevir kasıkotu uygulamak için güvenli olup olmadığını bilmek için yeterli bilgi yok. Bu kullanımını önlemek için en iyisidir; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Gebelikte hepatotoksik PA’ların içerebilir kenevir kasıkotu hazırlıklarını kullanmak GÜVENLİ OLMAYAN var. Bu ürünler doğum kusurları ve karaciğer hasarına neden olabilir; Ayrıca meme -Besleme ise hepatotoksik PA’ların içerebilir kenevir kasıkotu hazırlıklarını kullanmak GÜVENLİ OLMAYAN var. Bu kimyasallar anne-sütüne geçebilir ve emzirilen bebeğe zarar verebilecek; PA-ücretsiz hepatotoksik sertifikalı ürünler hamilelik veya emzirme döneminde kullanımı güvenli olup olmadığı bilinmemektedir değil. Güvenli tarafta kalmak ve hamile veya emzirme varsa kenevir kasıkotu hazırlık kullanmaktan kaçının; Alerji bitkileri yakupotu ve ilişkili: Kenevir kasıkotu Asteraceae / Compositae bitki familyasına alerjisi olan kişilerde alerjik reaksiyona neden olabilir. Bu ailenin üyeleri ragweed, kasımpatı, marigolds, papatyalar, ve diğerleri sayılabilir. Eğer alerjiniz varsa, kenevir kasıkotu almadan önce sağlık kuruluşu ile kontrol ediniz; Karaciğer hastalığı: kenevir kasıkotu hepatotoksik KA’lar karaciğer hastalığı daha da kötüleştirebilir olabilir endişe var.

Kenevir kasıkotu karaciğer tarafından bozuldu. Karaciğer kenevir kasıkotu bozulduğunda oluşturan bazı kimyasallar zararlı olabilir. kenevir kasıkotu bulunan kimyasalların toksik etkileri arttırabilir kenevir kasıkotu yıkmak için karaciğer neden ilaçlar; Bu ilaçların bazıları karbamazepin (Tegretol), fenobarbital, fenitoin (Dilantin), rifampin, rifabutini (Mycobutin), ve diğerleri sayılabilir.

kenevir kasıkotu uygun dozu kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda kenevir kasıkotu için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Chojkier M. Karaciğer sinüs tıkanıklığı sendromu: Pyrrolizidin alkaloitlerinin toksisite. J Hepatol, 200; 39: 437-46.

Gıda ve İlaç İdaresi. FDA Market itibaren Karakafes Ürünleri çıkarmak için Diyet Ek Üreticiler önerilerde bulunur. 6 Temmuz adresinden ulaşılabilir 2001.: http://www.cfsan.fda.gov/~dms/dspltr06.html.

Klepser TB, Klepser ME. Güvensiz ve potansiyel güvenli bitkisel tedaviler. Am J Sağlık Syst Pharm 199; 56: 125-38.

pyrrolizidin alkaloid içeren Avrupa’da Roeder E. Tıbbi bitkiler. Pharmazie 199; 50: 83-98.

Wang YP Yan J, Fu PP, Chou MW. pirolizidin alkaloid, N-oksitler, insan karaciğerinin mikrosomal azaltılması gelen kanserojen ebeveynin alkaloit oluşturulur. Toxicol Lett 200; 155: 411-20.

DSÖ çalışma grubu. Pyrrolizidin alkaloidler. Çevre Sağlığı Kriterleri, 80. DSÖ: Cenevre, 1988.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon