keder ve yas tutan-belirtiler

keder deneyiminiz başka kişinin farklı olması muhtemeldir. Benzer şekilde, muhtemelen biraz farklı bir önemli kaybı yaşayabilirsiniz her zaman yas olacaktır. kaybı tepkiniz kayıp kişiyle vardı ilişki ve genel başa çıkma tarzı, kişiliği ve yaşam deneyimleri etkilenir. Nasıl ifade keder senin toplumun kültürel, dini ve sosyal kurallar tarafından kısmen etkilenir.

Julie taylo ile; Kendi kendine yardım kitaplarının milyonlarca tiner akıllı, daha zengin, daha başarılı olmak için nasıl tavsiyeler sunan, her yıl bu ülkede satılmaktadır … liste uzayıp gidiyor. Ne yazık ki, çoğumuz bir yol veya başka kendimizi düzeltmek için çalışırken zaman bir aşırı miktarda harcama. Neden yerine pozitif negatif odaklanmak mı? “Çoğumuz yeterince iyi olmak için mükemmel olmak var [var] olduğu öğretildi,” psikoterapist Dorothy Martin-Neville, Ph.D., Şifa Enstitüsü kurucusu diyor …

Keder depresyon, anksiyete, intihar düşünceleri ve eylemleri, fiziksel hastalık ve travma sonrası stres bozukluğu gibi uzun süreli ve ciddi belirtilere neden olabilir.

Yoğun keder olağandışı deneyimleri getirebilir. Bir ölümünden sonra, siz, bir sevilen ilgili canlı rüyalar onun davranışlarını veya mannerisms geliştirmek, ya da görmek veya Sevdiğine duyabilirsiniz. Bu deneyimler herhangi biri tarafından korku veya stresli hissediyorsanız, doktorunuzla ve keder danışmanlığı konusunda deneyimli bir ruh sağlığı uzmanı ya da din adamlarının kişi konuşmak.

Yaş ve duygusal gelişim bir kişinin ölümü üzer şekilde etkilemektedir.

keder fiziksel ifadeler sık ​​sık ağlama ve dahil içini, baş ağrısı, iştah kaybı, zorluk uyku, halsizlik, yorgunluk, ağırlık duyguları, ağrıları, ağrıları ve diğer stres ile ilişkili rahatsızlıkların kaybı; keder Duygusal ifadeler üzüntü ve özlem duyguları içerir. Ama endişe, kaygı, hayal kırıklığı, öfke, ya da suçluluk duyguları da normaldir; keder sosyal ifadeler, diğerlerinden kopuk duygu sosyal temas kendinizi izole ve sizin için normal olmayan yollarla davrandığını içerebilir; keder manevi ifadeler sizin kaybı, ağrı ve acı, hayatın amacı amacı ve ölüm anlamı nedenini sorgulayan içerebilir. Bir ölümünden sonra, senin yas süreci ölümünü nasıl etkilenir.

7 yaşında küçük çocuklar genellikle ayırma gibi ölümü algılarlar. Onlar terk edilmiş ve korkmuş hissedebilirsiniz. Ve onlar yalnız olmak ya da sevdikleri insanları bırakarak korku olabilir. Kederli küçük çocuklar yalnız geceleri uyumak istemiyor olabilir, ya da günlük bakım ya da okula gitmek için reddedebilir. 7 yaşından küçükler genellikle sözlü olarak duygularını ifade etmek mümkün değildir. Bunun yerine, örneğin yetişkin itaat etmeyi reddederek öfke nöbetleri olan veya hayali oyundan hayatlarını rol oynama gibi, davranışlar yoluyla duygularını dışarı hareket etme eğilimindedir. 2 yaşından küçük çocuklar konuşmak reddedebilir. Ve genellikle sinirli olabilir. 2 ve 5 yaş arası çocuklar, yeme geliştirmek uyku, ya da tuvalete gitme ve yatak ıslatma sorunları olabilir; 7 ve 12 yaşları arasındaki çocuklar genellikle kendi kişisel güvenliği için bir tehdit olarak ölümü algılarlar. Onlar da ölecek korkusu eğilimi ve ölüm kendilerini korumak için deneyebilirsiniz. Bazı yas tutan çocuklar onları korumak düşünüyorum birine yakın kalmak isterken, diğerleri geri çekin. Bazı çocuklar çok cesur ya da son derece iyi davranmaya çalışın. Diğerleri korkunç davranırlar. Bir yas tutan çocuk sorunları, okulla konsantre yönergeleri izleyerek ve günlük görevleri yapmak olabilir. Bu yaş grubundaki çocuklar onlar acı çekiyor ölümünden sorumlu olmadığını ikna edilmesi gerekir; Gençler yetişkinler gibi çok ölüm algılarlar. Ama dramatik ya da beklenmedik şekillerde duygularını ifade edebilir. Örneğin, duygularını yatıştırır bir şekilde ölümü tanımlayan bir dini gruba katılabilir. Onlar, sigaraya, böyle dikkatsiz sürüş gibi tehlikeli faaliyetler, katılan alkol, yasadışı ilaçlar, ya da korunmasız seks yoluyla ölüme meydan deneyebilirsiniz. yetişkin, genç öncesi grup ve gençler intihar düşüncelerine sahip olabilir gibi Kederli zaman. Çocuklara ve gençlere intihar uyarı işaretleri ölüm ya da intihar veya eşyalarını vererek meşguliyeti içerebilir.