Kalp krizi: belirtileri, tanısı, tedavisi, ve daha fazlası

Dünyada Bir milyondan fazla sayıda kişi her yıl kalp krizi var. Kalp krizi veya miyokard infarktüsü (Mİ), kalp kası kalıcı zarar verir. “Myo” kas “miyokard” kalp anlamına gelir, ve “enfarktüs” nedeniyle kan arz eksikliği doku ölümü anlamına gelir anlamına gelir.

kalp kası bunu besler, oksijen açısından zengin kanın sabit bir kaynağı gerektirir. Koroner arterler bu kritik kan temini ile kalbi sağlar. Eğer koroner arter hastalığı varsa, bu arterler daralır ve kan yanı olması gerektiği gibi akamaz. Yağlı madde, kalsiyum, proteinler, ve enflamatuar hücre farklı boyutlarda plaklar oluşturmak üzere arterlerde oluşturmak. plak mevduat dış sert ve yumuşak ve iç aşırı duygusal bulunmaktadır.

plak zor olduğunda, dış kabuk çatlakları (plak yırtılması), trombositler (kanda disk şeklinde parçacıklar yardım pıhtılaşma o) bölgeye gelir ve kan pıhtıları plak etrafında oluşturur. Bir kan pıhtısı tamamen bloke arter varsa, kalp kası oksijen “hasret” olur. Kısa bir süre içinde, kalp kası hücrelerinin ölümü kalıcı hasara neden olur. Bu bir kalp krizi olduğunu.

alışılmadık olsa da, kalp krizi, aynı zamanda koroner arter spazmının kaynaklanabilir. koroner spazm sırasında, koroner arterler kalp kasına (iskemi) kanlanmasını azaltarak, kısıtlayan veya spazm ve kapalı. Bu istirahat oluşabilir ve hatta koroner arter hastalığı olmayan kişilerde ortaya çıkabilir.

Her bir koroner arter kalp kasının bir bölgeye kan tedarik etmektedir. kalp kası hasar miktarı bloke arter ve yaralanma ve tedavi arasındaki süre ile verilen alanın büyüklüğüne bağlıdır.

Kalp kasının Şifa yakında bir kalp krizi sonrasında başlayan ve yaklaşık sekiz hafta sürer. Sadece bir cilt yarası gibi, kalbin yara iyileşir ve iz hasarlı bölgede oluşturacaktır. Ama, yeni skar dokusu sözleşme değildir. Yani, kalbin pompalama yeteneği bir kalp krizi sonrasında azaltılabilir. kayıp pompalama yeteneği miktarı izinin büyüklüğüne ve konumuna bağlıdır.