Kalp krizi: Başka bir önlemek için nasıl – Konu genel bakış

Bir kalp krizi geçirmiş sonra, başka biri olabilir endişeli olabilir. Anlamak kolay. Ama iyi haber başka bir kalp krizi riskini azaltmak için yapabileceğiniz şeyler vardır olmasıdır. , Ilacı kalp rehabilitasyon yapıyor ve sağlıklı yaşam tarzı değişiklikleri yardımcı olabilir yapma.

Aspirin ve kan pıhtıları önlemek için diğer antiplatelet ilaçlar; Statinler yüksek kolesterol düşürmek için; Beta-blokerler ve ACE inhibitörleri kan basıncını düşürmek ve kalbin iş yükünü azaltmak için.

Başka bir kalp krizi önlemeye yardımcı olmak için ilaç alacağım. tam olarak reçete ilaçlarınızı almak emin olun. Ve doktorunuz size söylemeden onları alarak bitmiyor. Eğer ilaç alarak durdurmak, başka bir kalp krizi geçirme riskinizi artırabilir.

Doktorunuz reçete edebilir ilaçların bazıları şunlardır

Sen olabilir diğer sağlık sorunları yöneterek başka bir kalp krizi şansınızı düşürmeye yardımcı olabilir. yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve diyabet gibi sağlık sorunları, kalp krizi riskini artırabilir.

Bu sağlık sorunları herhangi birine sahipseniz, bu tür, sigarayı bırakmak daha iyi yemek ve aktif olarak yaşam tarzı değişiklikleri, yaparak onları yönetebilirsiniz. yaşam tarzı değişiklikleri yeterli yardım etmezseniz, aynı zamanda bu koşulları yönetmek için ilaç almak gerekebilir.

bir kardiyak rehabilitasyon (rehabilitasyon) programına katılan başka bir kalp krizi riskini düşürmeye yardımcı olabilir. Bir kalp rehabilitasyon program sizin için tasarlanmış ve doktorlar ve diğer uzmanlar tarafından denetlenmektedir.

Programın bu tür bir kalp krizi kurtarmak yardımcı olur. Aynı zamanda başka birini önlemek için adımlar atmaya yardımcı olur. Programda, sağlık profesyonellerinden oluşan bir ekip, yeni, sağlıklı alışkanlıklar oluşturmanıza yardımcı eğitim ve destek sağlar.

Kalp rehabilitasyon, kalp hastalığı ve yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve depresyon gibi aklınıza gelebilecek tüm diğer sağlık sorunlarını yönetmek için nasıl öğreneceksiniz. Ayrıca, güvenli egzersiz kalp-sağlıklı bir diyet yemek ve duman eğer sigarayı bırakmak için öğreneceksiniz. Sen yaşam tarzı seçimleri sizin için en iyi ne karar vermek için ekibiyle birlikte çalışacağız.

Doktorunuz zaten önerdi değilse kalp rehabilitasyon sizin için doğru olup olmadığını, ona sor.