kalp hastalığı ve ilaç güvenliği

Eğer kalp hastalığı için ilaç almak amaçlarından biri, ilaç mümkün olduğunca sıra kalp fonksiyonlarının yardımcı emin olmaktır. Bu hedefe ulaşmak yönünde bir adım bazı ilaçları kaçınmaktır. Bu ilaçlar sorunların ne tür neden olabilir?

Ramona Richman ablası yüksek kolesterol tanısı zaman, Richman kendi risk hakkında endişeli değildi. San Francisco Bay Area stay-at-home mom kontrol altında onun ağırlığa sahipti ve onun diyet sağlıklı olduğu varsayılır. doktoru o da, yüksek kolesterol olduğunu haber kırdı Yani, o şok oldu. 269 ​​mg onu okuma / dL az 200 mg / dL istenen düzeyde üzerinde de oldu. “Ablam, yüksek kolesterol vardı ve ilaç gitti, bu yüzden genetik bir şey, bu hayal” Richman, …

NSAID reçete ve over-the-counter ilaç ikisini de içerir. Genellikle ağrıyı hafifletmek veya artrit gibi durumların iltihabı azaltmak için kullanılır. Ancak, NSAID vücudunuzun sıvı korumak yapmak ve böbreklerin fonksiyonunu azaltabilir. Bu kan basıncı daha yüksek yükselmeye neden olabilir. Ekstra sıvı ve yüksek kan basıncı kalp ilave bir yük koyar. [JPR1] NSAİİ kullanımı da özellikle yüksek dozlarda kullanılan kalp krizi veya inme için riskini artırabilir.

Genel NSAID’lerin içerir

Ayrıca, diğer hastalıklarda için over-the-counter ilaçlar NSAİİ bulmak, bu yüzden etiketi kontrol ediniz olabilir. Kullanmak için herhangi bir NSAID Tamam olup olmadığını doktorunuza sorun. Doktorunuz yerine ibuprofen gibi asetaminofen (Tylenol) olarak alternatifler tavsiye etmek mümkün olabilir.

Eğer kalp krizi veya inme karşı bir önlem olarak aspirin alırsanız, doktorunuz tarafından önerilen tek miktarda almak emin olun.

Birçok öksürük ve soğuk algınlığı ilaçları ağrıyı gidermek için NSAID’leri içerirler. NSAID kan basıncını artırmak, hem de sıvıyı tutma vücudunuzun neden olabilir. Hem bu etkiler kalp yükünü artırır.

Öksürük ve soğuk algınlığı ilaçları da sık sık dekonjestanlar içerir. Dekonjestanlar bu yollarla kötü kalp hastalığı yapabilir

Ne yapabilirsin? NSAID veya açıcı içeren öksürük ve soğuk algınlığı ilacı kullanmaktan kaçının. Soğuk algınlığı, grip, ya da sinüs problemleri belirtilerini hafifletmek için diğer yolları hakkında öneriler için doktorunuza danışın.