kalp hastalığı ve anjina (göğüs ağrısı)

Eğer basınç hissi ya da göğsünde bir sıkma varsa, anjin olabilir. Bir kalp krizi gibi hissedebilirsiniz, ancak sık sık kalbinden bir uyarı işareti.

Birçok şey kalp hastalığı olsun ister etkiler ve çoğu kontrol eder. Eğer bir fark yaratabilir her gün yapmak küçük şeyler; 1. gevşeyin ve bağlanın. Mümkün olduğunca fazla stres olarak kesip. Eğer kaçınamazlar stresi hafifletmek için yollar bulun. Egzersiz, meditasyon ve başlamak için üç fikir güvendiğiniz insanlar konuşurken; 2; Kilonuzu üzerinde çalışın. Dünyada birçok birçok kişi aşırı kiloludur. Sağlıklı bir seviyeye kilo getirerek kalp için bir artı; 3. Bir sonraki yemek yükseltin. , Meyve Favor …

Kalbin kısmına akan yeterli kan yoktur, çünkü angina hissediyorum göğüs ağrısı olur. Bu kalp hastalığı belirtisidir, ve neden ne zaman bir şey blokları kalbe oksijen açısından zengin kan getirmek arterleri.

Anjin genellikle hızlı bir şekilde kaybolduktan, ancak hayatı tehdit eden kalp sorunun belirtisi olabilir. Eğer angina varsa doktorunuzu arayın. Bu oluyor ve gelecekte kalp krizi önlemek için neler yapabileceğiniz hakkında konuşmak için öğrenmek önemlidir.

angina farklı türleri vardır

Stabil angina en yaygın olanıdır. Fiziksel aktivite veya stres bunu tetikleyebilir. Bu genellikle birkaç dakika sürer ve dinlenme zaman gider. Bu bir kalp krizi değil, ama gelecekte bir tane daha olasıdır bir işarettir. Eğer böyle bir şey olursa doktorunuza söyleyin.

Kararsız angina. Eğer çok aktif dinlenme ya da değiliz iken olur. Ağrı güçlü ve uzun ömürlü olabilir, ve tekrar geri gelebilir. Bu bir kalp krizi üzereyiz bir sinyal olabilir, bu yüzden hemen bir doktora görebilirsiniz.

(Ayrıca varyant angina denir) Prinzmetal angina nadirdir. Bu uyku sırasında ya da istirahatte iken geceleri ortaya çıkabilir. Kalp arterler aniden sıkın ya da dar. Bu acı bir sürü neden olabilir ve tedavi almalısınız.