kalp hastalığı tıp: tedavi planının önemli bir parçası

Antikoagülanlar bazen “kan sulandırıcı” denir. kalp hastalığı tıp Bu tür kan damarlarının oluşumunu gelen pıhtıları önlemek yardımcı olur. Bu genellikle pıhtı kaynaklanır kalp krizi veya inme, önlemeye yardımcı olabilir. Ancak, antikoagülanlar mevcut pıhtılar uzağa gitmek yapamazsınız.

antikoagülan örnekleri arasında

kalp hastalığı ilaç Bu tip kan damarlarında oluşturmalarına pıhtılaşmasını önlemeye yardımcı olur. Birlikte yapışmadıklarını kan trombosit engelleyerek gerçekleştirir.

Doktorunuz bu durumlarda antiplatelet ilaç olabilir

antitrombosit ilaç örnekleri arasında

Bazı insanlar kanama risk altında olup olmadığını antiplatelet ilaç almak mümkün olmayabilir.

Alfa-blokerler kan basıncını düşürmeye yardımcı olabilir. Onlar sıkmak için gemileri söylemek sinir uyarılarının azaltarak bunu. Kan damarları genel kan basıncını düşürücü, rahat kalır. Doxazosin (Cardura) ve prazosin (Minipress) birçok alfa-bloker iki örnektir.

kalp hastalığı tıp Bu tip aşağıdaki şekillerde yardımcı olabilir

İşte ACE inhibitörleri çalışır nasıl: Onlar anjiotensin II yaparak vücudunuzun engeller. Anjiotensin II kan damarları sıkın kılan bir hormondur. ACE inhibitörleri vücudunuzdaki bu hormonun miktarı düşük olduğundan, kan damarları rahat kalır. Kan genel kan basıncını düşürücü, damarları aracılığıyla daha kolay akar. Kalbiniz damarları aracılığıyla kan pompalamak için çok çalışmak zorunda değildir.

ACE inhibitörlerinin örnekleri arasında