Kalıntı önleme: hafif renk içecekler yardımcı olur mu?

Açık renkli içki içmek, akşamdan kalma süresinin önlenmesinde iyi bir yöntem değildir – ancak biraz yardımcı olabilir. Bir kalıntı alkol dışında alkollü içeceklerde bulunan kimyasal maddeler de dahil olmak üzere birçok şeyden kaynaklanır. Bir akşamdan kalma ile bağlantılı bileşikler arasında, konjenere olarak adlandırılan alkol fermantasyonu ürünleri bulunur.

Konverterler, votka, çırçır ve açık bira gibi berrak likörlerden çok, konyak, viski, koyu bira ve kırmızı şarap gibi koyu renkli likörlerde daha büyük miktarlarda bulunur. Belirli bir eşdeğer metanol – formaldehit ve formik asit toksinlerine geçerek kalıntı kalitesini kötüleştirebilir.

Birkaç çalışma hangovers araştırdı, ancak hiçbiri hangover önleme için etkili bir yöntem bulamadı. Hafif renkli içecekler, akşamdan kalmışlığı önlemeyle biraz yardımcı olabilir, ancak herhangi bir renkte çok fazla alkollü içki içmek sabah sonra yine de kendinizi kötü hissedecektir. Çok miktarda alkol tüketilmesi, susuzluk, düşük kan şekeri, sindirim rahatsızlığı ve rahatsız edici uyku kalmasına neden olabilir – kalıntı belirtileri oluşturan tüm faktörler.

Bir akşamdan kalkmayı önlemenin tek emin yolu içki içmek veya hiç içmek değildir. Sağlıklı yetişkinler için ılımlı içme, her yaştan kadınlar ve 65 yaşından büyük erkekler için günde bir içki içmeyi, 65 yaş altı erkekler için günde iki içki içmeyi ifade eder. Bir içecek,

Dikkatli olun, bazı içecekler farkettiğinizden daha fazla alkol içerebilir. Genellikle içecekler barlarda ve lokantalarda daha fazladır. Ve aynı boyuttaki bazı içecekler diğerlerinden daha fazla alkol içerebilir. Örneğin, bazı hafif biralar normal biralar kadar alkol içerir ve bazı likörler diğerlerine oranla daha yüksek alkol oranına sahiptir.

İle

Doktorunu ziyaret et