Kalça romatoid artrit (RA): kalça eklemi ağrı ve şişlik

Dünyada yaklaşık 1,3 milyon birçok kişi romatoid artrit (RA) muzdarip. Bu kronik inflamatuvar artrit erkekler gibi birçok kadın olarak iki ya da üç kez etkiler.

Kalça artrit belirtileri küçük eklemleri etkileyen RA dan olandan daha ortaya çıkabilir.

Kalça RA gibi şiddetli ağrı, sertlik ve şişme gibi belirtilere neden olabilir. RA kalça ağrısı ile uyluk ve kasık bölgesinde rahatsızlık ve sertliğe sahip olabilir.

RA diğer belirtileri diğer eklemlerde yorgunluk, iştah kaybı, ağrı, şişlik ve sertlik içerir. RA belirtiler yavaş yavaş ya da aniden gelebilir.

RA otoimmün bir hastalıktır – bağışıklık sistemi hastanın kendi vücudunu saldırır. RA nedeni bilinmemekle birlikte, uzmanlar aşağıdaki rol oynayabilir inanıyoruz

RA tanısı koymak için, bir fizik muayene yapacak doktorunuz, bir hasta öyküsü almak ve kan testleri ve X ışınları gibi sipariş testleri.

RA tanısında yararlı olabilir Diğer testler şunlardır

RA için Tedaviler hastalık modifiye anti romatizmal ilaçlar (DMARD) içerir. Bu ilaçlar düşük dozlarda steroid olmayan anti-enflamatuar ilaçlar (NSAID’ler) ve / veya kortikosteroidler ile birlikte kullanılır. DMARDs dahil

DMARDs ayrıca biyolojik değiştirici olarak bilinen ilaçlar arasında; Bunlar genellikle metotreksat ile birlikte kullanılır. Biyolojik maddeler arasında

NSAID’ler de kalça RA tedavisi için de kullanılabilir. NSAID over-the-counter veya reçeteli gücü olabilir.

Düzenli egzersiz RA için önemlidir. Egzersiz eklem destekleyen kasları güçlendirir.

Egzersiz aynı zamanda esnek kalmasına yardımcı olur. Bu acı düşmeleri önlemek için önemlidir.

Fizik tedavi acı ya da yaralanma olmadan hareket yollarını öğrenmelerine yardımcı olabilir. Iş ve uğraşı terapisi gibi giyinme, yemek pişirme, yeme, ya da temizlik gibi günlük yaşam aktivitelerini gerçekleştirmek için daha kolay yollarını öğrenmek için yararlıdır.