Isı krampları

Isı krampları sırasında veya egzersiz becaus sonra kaslarda meydana; terleme su, tuz ve diğer mineral kaybetmesine vücut neden; (Elektrolitler). Böyle baldır ya da uyluk kasları gibi bacak kasları, usuall vardır; en çok etkilenen, ancak karın kas krampları da oluşabilir.

Hea; kramplar aktivite sırasında veya egzersiz tha sonra birkaç saate kadar başlayabilir; Ağır terleme neden ve onlar birkaç dakika sürebilir. Cilt ıslak temizleme olduğu; ve serin ve kaslar ihale. Kas seğirmesi ortaya çıkabilir. fatigu; bulantı, kusma ve aynı zamanda ısı krampları ile ortaktır.

öncesinde, sırasında bol su içmek ve ısı krampları önleyebilir faaliyetten sonra; Bu yoğun egzersiz sırasında sıcak dışarı ve ne zaman çok önemlidir; Sporcu içecekleri su gibi çabuk emilir, aynı zamanda şeker, sodiu yerine vardır; ve diğer besinler. Bir sulu kişiler; sıcak ortamlarda gelmesini daha az muhtemel t vardır; deneyim ısı krampları.

Tuz tabletler kullanılmamalıdır. Bunlar yavaş yavaş emilir ve mide tahrişe neden olabilir; Tuz tabletleri su kaybını yerine geçmez.

William H. Blahd, Jr., MD, FACEP – Acil Tıp Teknisyenliği; H. Michael O’Connor, MD – Acil Tıp

14 Kasım 2014