homotaurin: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

3-APS, 3-amino-1-propansülfonik asit, 3-aminopropan-1-sülfonik asit, 3-amino asit, 3-Aminopropylsulfonic asit, asit 3-Aminopropanesulfonique, Homotaurin, Homotaurina, Tramiprosate.

Homotaurin Bazı yosunlar bulunan bir amino asittir. Ancak, ek olarak satılan ticari ürünler bir laboratuvarda yapılır; Alzheimer hastalığının özelliklerinden biri beyinde plaklar oluşmasıdır. Hayvanlarda kullanıldığında homotaurin bu plaklar müdahale keşfedilmiştir. Bu nedenle bu kişilerde Alzheimer hastalığı tedavi etmek için reçeteli bir ilaç olarak işe yarayabilir umut vardı. Ancak, Alzheimer hastalığında çalışmalar hayal kırıklığı ve ürünün üreticisi reçeteli bir ilaç olarak homotaurin gelişimini durdurma kararı aldı. Bunun yerine, artık bir besin takviyesi olarak satılmaktadır.

Homotaurin Alzheimer hastalığı katkıda plakların oluşumuna müdahale, beyinde çalışır. Ayrıca, serebral amiloid anjiyopati olarak adlandırılan bir durum ile ilişkili beyin kan damarlarında plak oluşumuna müdahale eder.

Yetersiz Kanıt fo; Alzheimer hastalığı. Alzheimer hastalığı olan kişilerde beyindeki plakların oluşumunu yavaşlatabilir olabilir homotaurin gösteren bazı bilimsel araştırma vardır. Ancak diğer araştırma homotaurin Alzheimer hastalığının semptomlarını iyileştirmek etmediğini göstermektedir; Serebral amiloid anjiyopati. Homotaurin â € ś beyin hemorrhage.â € t denilen beyin kanaması riskini artırır Ama hiçbir araştırma bu kullanım için çalıştığını bilmek henüz bu durum için olası bir tedavi olarak çalışılmaktadır; Saç kaybı; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için homotaurin etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

Çoğu insan için, ağız yoluyla alındığında homotaurin OLASI GÜVENLİ olduğunu. Böyle mide bulantısı, kusma, ishal, baş dönmesi ve baş ağrısı gibi bazı küçük yan etkilere neden olabilir; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: homotaurin gebelik sırasında veya meme -Besleme süre almak için güvenli olup olmadığını bilmek için yeterli, güvenilir bilimsel bilgi yoktur. Daha fazlası bilinene kadar gebe veya emziren ederken, homotaurin yapmayız.

Şu anda homotaurin Etkileşimleri hiçbir bilgiye sahip

Aşağıdaki dozlarda bilimsel Araştırma, incelenmiştir; Moût BY; Alzheimer hastalığı, günde iki kez 150 mg ila 50 mg; Serebral amiloid anjiyopati: günde iki kez 50 mg ile 150 mg arasındadır.

Referanslar

McCaffrey P, Strobel G. Philadelphia: Alzhemed Avrupa deneme biter, pazarlama ek morphs. Alzheimer Araştırma Forumu. 19 Kasım adresinden ulaşılabilir 2007.: www.alzforum / yeni / detail.asp id = 1691?. (26 Mayıs 2009 erişildi).

Aisen PS, Gauthier S Vellas B, et al. Alzhemed: Alzheimer hastalığı için potansiyel bir tedavi. Curr Alzheimer Res 200; 4: 473-8.

Aisen PS Saumier D Briand R, ve ark. Hafif-orta Alzheimer hastalığında 3APS ile Faz II çalışması hedefleyen amiloid beta. Neurology 200; 67: 1757-1763.

Alzheimer Derneği Açıklama: için Vivimind eki “hafıza fonksiyonu korumak.” Alzheimer Derneği, Chicago, IL. www.alzforum / yeni / Vivimind.pdf: Boş Eylül 2008.. (26 Mayıs 2009 erişildi).

Fariello RG, Altın GT, Pisa M. homotaurin (3 amino propansülfonik aci; 3APS) sistemik olarak uygulanan kainik asit konvülsif ve sitotoksik etkisinden korur. Neurology 198; 32: 241-5.

Gervais F, Paquette J Morissette C, ve ark. Beyin amiloidoz tedavisi için tramiprosate ile çözülebilir Abeta peptid Hedefleme. Neurobiol 200 Yaşlanma; 28: 537-47.

Giotti A, Luzzi S SPAGNESI S Zilletti L. homotaurin: kobay ileum bir GABAB antagonisti. Br J Pharmacol 198; 79: 855-62.

Greenberg SM, Røsand J Schneider ve diğ. serebral amiloid anjiyopati nedeniyle tramiprosate bir faz 2 çalışması. Alzheimer Dis Doç Disord 200; 20: 269-74.

Zeytin MF, Nannini MA, Ou CJ, et al. Etanol alımı ve etanol ile uyarılmış mezolimbik dopamin salınımı üzerindeki akut Akamprosat ve homotaurin Etkileri. Eur J Pharmacol 200; 437: 55-61.

Paakkari P Paakkari I Karppanen lH, PAASONEN MK. taurin ve homotaurin inhibitör kardiyovasküler etki mekanizmaları. Açta Med Scand Suppl 198; 677: 134-7.

Ruiz de Valderas RM, Serrano MI, Serrano JS, deneysel analjezi testlerinde homotaurin Fernandez A. Etkisi. Gen Pharmacol 199; 22: 717-21.

Serrano I, Ruiz RM Serrano JS, Fernandez A. GABAerjik ve homotaurin antinosiseptif eylem kolinerjik arabuluculuk. Gen Pharmacol 199; 23: 421-6.

Serrano MI Serrano JS Asadi, et al. homotaurin kaynaklı analjezi K + kanallarının rolü. Fundam Clin Pharmacol 200; 15: 167-73.

Serrano MI Serrano JS, Fernandez, et al. homotaurin kaynaklı analjezi yer GABA’nın (B) reseptörlerine ve opioid mekanizmaları. Gen Pharmacol 199; 30: 411-5.

Wong GT. FDA ABD Alzhemed deneme sonuçsuz sonuçları görmektedir. Alzheimer Araştırma Forumu. 28 Ağustos adresinden ulaşılabilir 2007.: www.alzforum / yeni / detail.asp id = 1647?. (26 Mayıs 2009 erişildi).

Wright TM. Tramiprosate. İlaçlar Bugün (Barc) 200; 42: 291-8.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon