hodgkin lenfoma – Konu genel bakış

Lenfomalar Hodgkin lenfomaları ve Hodgkin olmayan lenfomalar, ya vardır. Hodgkin lenfomalar Reed-Sternberg hücreleri olarak adlandırılan bir hücre türü. Bu hücrelerin olmayan lenfomalar Hodgkin olmayan lenfomalar. Bu konu Hodgkin lenfoma (NHL) hakkındadır. Non-Hodgkin lenfoma, Non-Hodgkin Lenfoma hakkında bilgi edinmek için.

Hodgkin lenfoma bağışıklık sistemi (lenf sistemi) bölümünde başlayan bir kanserdir. lenfositler olarak adlandırılan beyaz kan hücreleri anormal hale veya sayısındaki artış ve kontrol olmadan büyüyebilir. Bunlar genellikle boyun, koltukaltı, ya da göğüs lenf düğümlerinde, doku denilen tümörlerin topaklar oluşturabilir.

Hodgkin lenfoma Hodgkin adlandırılır.

Bu konu, klasik Hodgkin lenfoma denilen Hodgkin lenfoma en sık görülen tür, ilgili. Hodgkin diğer türleri vardır.

diğer kanserler gibi, Hodgkin vücudun diğer bölgelerine (metastaz) yayılabilir. Kanser ne kadar ciddi öğrenmek için, doktorunuz evresi ve derecesi ile sınıflandırmak olacaktır.

Hodgkin diğer kanserler göre çok iyileştirilebilir kanser türüdür. Ama tedavi başarısı cinsiyet bağlıdır, sahip Hodgkin türü, sahne ve yaş Eğer teşhis edildiğinde.

Epstein-Barr veya HIV gibi bir virüs ile enfeksiyon; zayıf bir bağışıklık sistemine sahip olmak; Yaş. Bu kanser insanlar yaşlarda en sık 15 ila 35 ve insanlar yaş 55 ve üstü; Hastalığın bir aile öyküsü.

Uzmanlar Hodgkin lenfoma neyin sebep olduğunu bilmiyoruz. Bazı şeyler bunu alacak şansını artırmak için bilinmektedir. Bu risk faktörleri olarak adlandırılır. Risk faktörleri şunlardır

Hodgkin belirtileri şişmiş lenf düğümleri, bir ateş, kilo kaybı ve gece terlemeleri bulunur.

Doktorunuz sizin ve ailenizin tıbbi geçmişi hakkında size soracaktır ve fizik muayene yapacak. Ayrıca alabilirsiniz

Tam kan sayımı, beyaz ve kırmızı kan hücrelerinin sayısını kontrol etmek için; Bir göğüs röntgeni; Biyopsi. Doktor kısmını kaldırabilir ya da lenf nodu tüm kanser kontrol etmek için. Biyopsi kanser olup olmadığını bilmek tek emin yoludur; A CT taraması; Bir PET taraması; Bir kemik iliği biyopsisi.