Histrelin (subkütan yol) uygun kullanım

Bir doktor veya başka bir eğitimli sağlık uzmanı size bu ilacı verecektir. Histrelin implantı üst kolun derisinin altına yerleştirilir.

Doktorunuz üst kolu uyuşturan bir ilaçla tedavi edecek ve ardından implant yerleştirmek için küçük bir kesiyi kesecektir. Kesik dikişlerle veya cerrahi şeritlerle kapatılır. Kolun üzerine bir basınç bandajı yerleştirilecek ve 24 saat boyunca yerinde bırakılacaktır.

Cerrahi şeritleri çıkarmayın. Birkaç gün sonra kendiliğinden düşmelerine izin verin. Kesik dikiş yapılırsa, doktorunuz dikişleri kaldırır veya birkaç gün sonra çözülür.

İmplant yerleştirildikten sonra, kolu temiz ve kuru tutmalısınız. 24 saat boyunca yüzün veya yıkanmayın. İmplant yerleştirildikten sonra ilk 7 gün boyunca herhangi bir ağır kaldırma veya yorucu egzersizi önlemelisiniz.

İmplantın yerleştirildiği yerde biraz ağrı, kızarıklık veya morarma olabilir. İmplant aldığınız andan itibaren 2 hafta içinde kolunuz iyileşmedi ise veya kızarıklık veya ağrı çekmeye devam ediyorsanız, doktorunuzu arayın.

İmplant, bir yıl boyunca (12 ay) yerine bırakılacak ve sonra çıkarılacaktır. Gerekirse, doktorunuz bir yıl daha tedaviye devam etmek için yeni bir implant yerleştirir.

Bu ilaç, hasta talimatlarıyla birlikte gelir. Bu bilgiyi okumanız ve anlamanız çok önemlidir. Anlamadığınız her şeyi doktorunuza sorduğunuzdan emin olun.