hipaa, aynı zamanda gizlilik kuralı denir

HIPAA (telaffuz HIP-ah) Sağlık Sigortası Taşınabilirlik ve Sorumluluk Yasası anlamına gelir ve bir hasta olarak gizliliğinizi korur yasadır. Yasaya göre, sağlık planları ve sağlık bakım sağlayıcıları kim sağlık kayıtlarınızı görebilirsiniz sınırlamak gerekir. HIPAA ayrıca doktorunuzdan sağlık kayıtlarının bir kopyasını almak hakkını verir.

İşverenler, bazı belirli koşullarda HIPAA kurallarına uymak zorundadır. Örneğin, işveren, çünkü kötü sağlık size sağlık sigortası inkar edemez. o yerinde sağlık klinikleri çalışır ya da kendi fonlarından tıbbi faturaları öderse, sadece sağlık planları ve sağlayıcıları gibi, HIPAA gizlilik kurallarına uymak zorundadır.

Ancak, Gizlilik Kuralı bu kayıtlarda bilgi sağlıkla ilgili olsa bile, istihdam kayıtları koruma sağlamaz. Yine, işvereniniz izni olmadan sizin hakkınızda bilgi almak için sağlık kuruluşu talep edemez. HIPAA bilgi belirli türleri için soran gelen işvereninize tutmaz. Örneğin, onlar hastalık izni, işçi tazminat, sağlıklı yaşam programları veya sigorta için bir doktor notu isteyebilir.

Diğer bazı gruplar HIPAA kurallarına uymak zorunda değilsiniz. Onlar hayat sigorta şirketleri ve kolluk bulunmaktadır. Böyle Sosyal Güvenlik veya sosyal yararları için bu gibi birçok devlet kurumları, ya HIPAA kurallarına uymak zorunda değilsiniz.

sağlık sigortası yardıma mı ihtiyacınız var? Kişiselleştirilmiş eylem planı almak için birkaç soruları yanıtlayın.