Hiatal herni tanısı

Deneyim, doktorların, hiatal hernileri veya belirtilerinizin diğer muhtemel nedenlerini tanımasına yardımcı olur. Bir hiatal fıtık teşhisi, tıbbı geçmişinizi ve fiziksel bir muayeneyi kapsamlı bir şekilde inceleyerek başlar. Hiyatal fıtık için özofagografi, endoskopi ve manometri de dahil olmak üzere tüm standart tanı testlerini sunar.

Gastroözofageal reflü hastalığı (GÖRH) semptomları olan insanlar için, pH kapsülü testi ve 24 saatlik empedans pH testi gibi durumunuzu teşhis etmek için kapsamlı bir değerlendirme sunar.

24 saatlik empedans pH testi sırasında doktorunuz, aside duyarlı ve sıvıya duyarlı bir ucuyla burnunuzdan özofagusunuza ince, esnek bir kateter yerleştirir. Kateter, midenizdeki sıvının akışını 24 saat boyunca özofagusunuza kaydeder.

Bu test hem asit hem de asitsiz reflüyü ölçme avantajına sahiptir ve reflü için maksimum terapide insanlarla birlikte kullanılır. Sonuçlar doktorların size bir tedavi yöntemi tasarlamalarında yardımcı olabilir.

Tüm testlerin sonuçları genellikle aynı gün veya 24 saat içinde bulunur. Verimli test, ekibin hızlı bir şekilde bir teşhise ulaşmasına yardımcı olur, bu nedenle tedaviniz en kısa zamanda başlayabilir.