Herpes virüsü hastalığı iyileştirmek için cilt hücresi yüzeylerinde protein kullanır

Arka fon

Çalışmanın Sonuçları

Herpes simplex virus type 1 (HSV-1), cilt hücrelerinin yüzeyinde MARCO adı verilen bir proteine ​​bağlandığını ve enfekte edicilik ve hastalık yaratan potansiyeli artıracağını araştırdı. Bu etkileşimin engellenmesi, farelerde viral enfeksiyonu sınırladı, herpes enfeksiyonunu önlemek ve tedavi etmek için yeni bir yaklaşım önerdi. Araştırmacılar sonuçlarını 6 Haziran 2013 tarihli Nature Communications gazetesinde yayınladılar.

Hastalığa göre, HSV-1, ABD’li yetişkinlerin yaklaşık yüzde 50 ila 80’ini infekte ediyor. Virüs, tipik olarak cilt yoluyla vücuda girer ve sağlıklı insanlarda üşüme veya sıcak kabarcıklarına neden olabilir. Tehlikeli bağışıklık sistemine sahip insanlarda, HSV-1 enfeksiyonu beyin, akciğerler ve karaciğer gibi organlara yayılabilir ve hayatı tehdit eden hastalık haline gelebilir. En sık görülen egzama türü cilt hastalığı olan atopik dermatite sahip olanlar, özellikle HSV-1 enfeksiyonundan kaynaklanan ciddi komplikasyonlara duyarlıdırlar.

Önemi

Enfeksiyonun ilk basamağı sırasında, HSV-1’in dış kabuğu üzerindeki proteinler cilt hücresi yüzeyindeki reseptörlere bağlanır. Aynı zamanda, bağışıklık sistemi virüsü zararlı olarak tanır ve davetsiz misafirleri savuşturmak için harekete geçer. Bu koruyucu tepki, bağışıklık sisteminin patojenleri tanımasına yardımcı olduğu düşünülen sindirici reseptörler denilen bir grup protein içerir.

Sonraki adımlar

Atık Dermatit Araştırma Ağı (ADRN) bilim adamları, çöp alıcıları ve HSV-1 arasındaki etkileşimleri araştırırken, virüsün beklenmedik bir şekilde hücrelere girmek için çöp alıcı reseptörü MARCO ile olan temastan yararlandığını tespit etti.

Laboratuarda yetişen insan cildi hücreleri ile çalışmak üzere San Diego, California Üniversitesi’nden Daniel MacLeod, Ph.D. ve Richard Gallo liderliğindeki ADRN ekibi, MARCO’nun HSV-1 ile etkileşime girdiğini keşfetti. Bir viral yüzey proteinine bağlanarak. Büyük miktarda MARCO üretmek üzere tasarlanan hücreler normal cilt hücrelerinden daha HSV-1 enfeksiyonuna daha duyarlıydı.

Referans

Normal farelerde ve MARCO içermeyen farelerde HSV-1 enfeksiyonunu karşılaştırarak, bilim adamları MARCO’nun virüsün cildi enfekte etme kabiliyetini arttırdığını keşfetti. HSV-1 enfeksiyonundan sekiz gün sonra, MARCO içermeyen farelerin derisindeki lezyonlar, normal farelerin derisinden% 71 daha düşüktü. Ayrı bir deneyde, araştırmacılar MARCO’ya bağlanan moleküllerin normal farelerin deri hücrelerine viral bağlanmayı engellediğini ve lezyonların boyutunu azalttığını gözlemledi.

Ekibin bulguları, süpürücü reseptör MARCO’nun HSV-1 cilt enfeksiyonunun erken adımlarına büyük katkıda bulunduğunu gösteriyor. Ayrıca, MARCO ve viral yüzey proteinlerinin etkileşimini önlemenin derideki HSV-1 enfeksiyonunu engelleyebileceğini önermektedirler. Bu sonuçlar potansiyel olarak atopik dermatit hastalarında hayatı tehdit edici HSV-1 ile ilişkili komplikasyonlar riskini azaltan yeni tedavilerin geliştirilmesine yol açabilir.

Araştırmacılar, HSV-1’e bağlanmasını engelleyebilecek stratejileri belirlemek için atopik dermatiti olan insanlarda MARCO’yu çalışmayı planlıyorlar. Aynı zamanda enfeksiyona yol açabilecek diğer cilt virüslerini de araştıracaklar.

MacLeod DT, Nakatsuji T, Yamasaki K, Kobzik L, Gallo RL. HSV-1, epitelyal adsorpsiyonu ve enfeksiyonu arttırmak için doğal immün süpürücü reseptörü MARCO’yu kullanır. Doğa İletişimi DOI: 10.1038 / ncomms2963 (2013)