hartstongue: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Asplenium scolopendrium, İlik, Fougère, God’s-Saç, Herbe HÃpatique, Herbe à Oranı, Hind adlı Dil, At Dil, Langue de Cerf, Lengua Cervina, Scolopendre, Scolopendre Komünü, Scolopendre Langue de ba “uf, Scolopendre vulgaire ..; Tüm İsimler Asplenium scolopendrium Bkz İlik, Fougère, God’s-Saç, Herbe HÃpatique, Herbe à Oranı, Hind adlı Dil, At Dil, Langue de Cerf, Lengua Cervina, Scolopendre, Scolopendre Komünü, Scolopendre Langue de ba “uf, Scolopendre vulgaire , Scolopendrium vulgare; gizle İsimler

Hartstongue bir eğrelti olduğunu. Yerden büyümek parça ilaç yapmak için kullanılır; İnsanlar, sindirim bozuklukları ve idrar yolları hastalıkları tedavi etmek için hartstongue alır.

Hartstongue, idrar üretimini artırmaya yardımcı dışkı yumuşar ve sözleşme bağırsak ve boş teşvik olabilir.

Yetersiz Kanıt fo; Sindirim hastalıkları; Üriner sistem hastalıkları; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için hartstongue etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

hartstongue güvenli ya da olası yan etkileri ne olabileceğini bilmek yeterli bilgi mevcut değildir; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Yeterince gebelik ve meme -Besleme sırasında hartstongue kullanımı hakkında bilinen değil. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek.

Hartstongue su hap veya benzeri bir etkiye sahip olabilir “diüretik”. hartstongue alarak vücut lityum kurtulur ne kadar iyi düşürebilir. Bu vücut içinde ne kadar lityum geliştirmek ve ciddi yan etkilere neden olabilir. Eğer lityum alıyorsanız bu ürünü kullanmadan önce sağlık kuruluşu ile konuşun. Sizin lityum dozunun değiştirilmesi gerekebilir.

hartstongue uygun dozu kullanıcının yaşı, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda hartstongue için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Bitkisel Monografları. Healthlink. www.healthline (Ağustos 1999 1 Erişim).

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon