haleler ve parlama: nedenleri, önleme ve tedavi

Işık vizyonumuz için çok önemlidir. Işık onları sıçrar ve gözlerimizi girdiğinde Biz çevremizdeki nesneleri görürsünüz. o haleler veya parlama neden olduğunda Ama bazen, ışık görme sorunlarına neden olabilir.

Haleler, araba farları yaklaşan olarak bir ışık kaynağı çevreleyen görünür parlak çevreler vardır. Kamaşma göz girer ama sen daha iyi görmenize yardımcı olmaz ışıktır. Aksine, sizin vizyonu ile müdahale.

Parlama olabilir

Rahatsız. Eğer çok parlak ışık varlığında görmeye çalışıyoruz, şaşı ve ışıktan uzak bakmak için deneyebilirsiniz. Gözlerin teary hale gelebilir.

Devre dışı bırakılması. Kamaşma bazen görme kaybına neden olabilir. Işık göz içinde dağınık ve resimlerin kontrastını azaltır. kontrast kaybı parlak ortamlarda aksine loş ışıkta parlama devre dışı bırakma ile sık sık daha kötüdür.

: Sağlıklı Gözler için en iyi ipuçları

senin çevresi çoğunlukla loş veya karanlık olduğunda haleler genellikle ortaya çıkar. Kamaşma gündüz daha olasıdır.

Haleler ve parlama bir göz sorunu neden olabilir, ama aynı zamanda parlak ışıklar normal bir tepki olabilir.

haleler ve parlama nedenleri şunlardır

Katarakt. Haleler katarakt ortak bir belirtisidir. Yani size, normal ışıklar çok parlak olduğu duygusu veren, parlama olduğunu.

Normalde, gözünüzün önünde mercek ışığı pencereden kadar kolay geçmesine izin açıktır. Katarakt lens bulutlu büyümesine neden olur. Bu vizyon bulanık hale getirir ve ışık görmek şekilde etkiler.

Ortak göz problemleri. Düzgün ayrıca haleleri ve parlamayı neden olabilir senin retina üzerine ışık odaklama gelen göz kulak göz problemleri. Sizin retinanın gözün arkasındaki ince astar. Bu vizyon çok önemli bir rol oynar.

Ortak göz sorunları haleler ve parlama dahil neden olabilir