Golimumab (intravenöz yol, subkütan yol) uygun kullanım

Dozlama

Kayıp doz

Hemofre veya diğer eğitimli sağlık profesyonelleri, hastanede Simponi® Aria ™ (metotreksat ile birlikte) verecektir. Bu ilaç damalarından birine yerleştirilen bir iğne ile verilir. İlaç yavaş yavaş enjekte edilmelidir, bu nedenle IV tüpünüz 30 dakika boyunca yerde kalmalıdır.

Bu ilaç ilâç rehberi ile birlikte gelir. Talimatları dikkatli bir şekilde okuyun ve izleyin. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza sorun.

Simponi® cildinizin altında atış olarak verilir. Bazen evde hastaneye veya klinikte olmanız gerekmeyen hastalara verilebilir. Bu ilaçları evde kullanıyorsanız, doktorunuz ya da hemşiresiniz size ilacın nasıl hazırlanacağını ve enjekte edileceğini öğretecektir. İlacın nasıl kullanılacağını bildiğinizden emin olun.

Evde Simponi®’yi kullanırsanız, bu atışın verilebileceği vücut bölgeleri gösterilir. Kendinize her vuruşta farklı bir vücut alanı kullanın. Vücut bölgelerini döndürdüğünüzden emin olmak için her atışa nereden gittiğinizi takip edin. Bu cilt problemlerini önlemeye yardımcı olacaktır.

Simponi® 2 formda mevcuttur. Önceden doldurulmuş bir şırınga veya önceden doldurulmuş bir SmartJect® otomatik enjektör kullanabilirsin.

Depolama

Önceden doldurulmuş şırınganın ve SmartJect® otoenjektörün iğne kapakları kuru doğal kauçuk (lateksin bir türevi) içerir. Bu, lateks’e duyarlı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce lateks alerjiniz varsa doktorunuza bildirin.

Simponi® enjeksiyonunu kullanmak için

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

Buzdolabında saklayın. Donma.

Simponi®’yi doğrudan ışığa karşı koruyun. İlacınızı kullanmaya hazır olana kadar orijinal ambalajında ​​saklayın.