Glikopirolat (inhalasyon yolu) uygun kullanımı

Dozlama

Kayıp doz

Bu ilacı sadece doktorunuzun önerisiyle kullanın. Daha fazlasını kullanmayın ve bunu doktorunuzdan emreden daha sık kullanmayın. Ayrıca, bu ilacı doktorunuza söylemeden kullanmayı bırakmayın. Bunun yapılması yan etkilerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

İnhale glikopirolat hasta bilgi broşürüyle birlikte verilir. Bu ilacı kullanmadan önce talimatları dikkatli bir şekilde okuyun. Yönergeleri anlamadıysanız veya inhalatörün nasıl kullanılacağından emin değilseniz, doktorunuzdan size ne yapacağını göstermesini söyleyin. Ayrıca, doktorunuzdan, düzgün kullandığınızdan emin olmak için inhalerin nasıl kullanıldığını düzenli olarak kontrol etmesini isteyin.

Bu ilacı, Seebri ™ Neohaler® adı verilen özel bir inhaler cihazı ile kullanacaksınız. İlaç kapsülü yutulmamalıdır. Sadece paketle birlikte gelen Neohaler inhaler içine yerleştirilir. Bu cihaz kapsülü açar ve toz ilaçlarını kapsülden hava odasına yükler. Daha sonra tozu ağızlıktan solu alırsınız. Bakıcı size solunum cihazınızı nasıl kullanacağınızı gösterecektir.

Bu ilacı her gün aynı saatte kullanın.

Bunu doktorunuzla konuşmadıkça, doktorunuzun sizin için yazdığı bu ilacı veya diğer nefes ilacı ilaçlarını kullanmayı bırakmayın.

Depolama

İnhalatör kullanmak için

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacı bir doz özlediyseniz, kaçırdığınız dozu atlayın ve düzenli doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.