El ağrısı nedenleri

Ağrı Yönetimi Eğilimler

El ağrısı yaralanma ve hastalık da dahil olmak üzere birçok nedeni vardır. Neyse ki, bu nedenlerin birçoğu tedavi edilebilir ve semptomlar hafifletti.

İşte El ağrısına neden en sık başvuru nedenlerinden bazılarıdır.

Kronik ağrı ve uykusuzluk genellikle el ele gider. Ve uyku sorunları acı daha da kötü yapabilir. iyi bir uyku rutini ayarlayın. Hala sorun varsa, uyku ilacı doktorunuza sormak; Koşullar: Migren, romatizmal artrit, osteoartrit, fibromiyalji, bel ağrısı, boyun ağrısı, sinir pai; Belirtileri: Uykusuzluk, uyku, zorluk uyku, halsizlik, uyuşukluk, hassasiyet, kas ağrısı, eklem ağrısı, restlessnes unrefreshing; Trigger; tedavi; Kategoriler: Dinlenme

De Quervain tendinit. Bu aynı zamanda, de Quervain tendinozisinde olarak bilinir. Bu bilek başparmak tarafında ağrıya neden olur.

Ağrı yavaş yavaş ya da aniden gelişebilir. Bu başparmak ve önkol kadar uzunluğu seyahat edebilirsiniz. Eğer Quervain tendinit, hareketleri de varsa bu acı dahil olabilir

tahriş veya iltihap neden olduğu baş, dibinde bilek tendonların şişmesi ağrı sonuçları. Tekrarlanan faaliyetler ve aşırı sık sık de Quervain en başlamasından sorumludur.

Yeni anneler çünkü onların bebek ve dalgalanan hormonları tutun hangi zor pozisyonda yüksek risk altındadır. Bilek kırıkları da de Quervain en riskini artırabilir. Ağrı kesici tedaviler dahil

Cerrahi diğer tedaviler denendikten sonra belirtiler şiddetli kalırsa bir seçenektir.

Karpal Tünel Sendromu. Bu en yaygın sinir hastalıklarından biridir. Nüfusun% 3’e kadar etkiler.

Karpal tünel sendromu ağrı nedenleri

Genellikle ağrı gündüzleri daha geceleri kötüdür. Karpal tünel sendromu da neden olabilir

Bu belirtiler özellikle başparmak, işaret parmağı ve orta parmak fark edilebilir. Bu kavrama nesnelere zor yapabilirsiniz.

median sinir karşı presler şişme sırasında rahatsızlık meydana gelir. başparmak ve parmaklar median sinir kontrolleri hissi ve kas darbeleri (serçe parmağı hariç).

median sinir karpal tünelden geçer. karpal tünel el tabanında yer alan kemik ve bağ dokularının oluşan bir yapıdır. Bu median sinir iltihaplı veya tahriş tendon ya da diğer şişmesi ile sıkışmak bu dar alanda olduğunu.