doğum kontrol sizin doğurganlığı nasıl etkileyebileceğini

sadece hamile engelleyebilecek eğer kendinizi şimdi merak bulmak için – Sen gebeliği önlemek için doğum kontrol kullandınız mı? Topluluk, Yvette Smith, MD, MPH kavramak için çalışılıyor olarak aklını koymak yardımcı olabilir. Doğum kontrol fertilite üzerine herhangi bir uzun vadeli etkisi yoktur, diyor.

Örneğin, diyor Smith, sen bir doğum kontrol yöntemi kombine hormonal (hap, yama veya vajinal halka) durdurma üç ay içinde normal adet döngüsü dönmelidir. Aynı progesteron -yalnızca hap ve üç yıllık implant için de geçerlidir. üç aylık atış ile, devir altı ay son atıştan sonra normale olmalıdır.

Doğurganlık hemen diyafram, prezervatif veya spermisit kullanımdan sonra geri yüklenir. Ve kadınlar progesteron tabanlı RİA sisteminizi temizlemek için yaklaşık üç ay sürmesi beklemek şu anda ABD Fakat Smith piyasada RİA’ların ya diyor kullanarak durdurmak hemen sonra verimli olabilir.

Yani doğurganlık doğum kontrolü geçiş çoğu kadın için oldukça düzgün olmalıdır. “Senin için de geçerli olmuş böyle mi?” Smith sordu.

Sadece starte; Birkaç ay; Bir yea; Birkaç sene

Kesinlikle hayır, toplumun bir üyesi dedi. o 12 yıl boyunca hap gitmeden önce, onu dönemler düzenli idi. Şimdi, hap gidiyor çünkü, o altı ay sadece dört dönemleri vardı – ve bir döngü 70 gün sürdü.

O kuralın istisnası olabilir, Smith dedi, ama onun düzensiz döngüleri için diğer daha büyük olasılıkla açıklamaları vardır. hap o hapı oldu yıllarında başlayan bir sağlık sorununu örtbas olabilir. onun geç 30s şu anda ise, yaş bir faktör olabilir. Kilo alımı veya kaybı, yorucu bir egzersiz programı veya stres de düzensiz dönemlere katkıda bulunabilir.

Smith kadının doktorunuzla konuşun önerdi. Kan testleri, örneğin, şeyler sıralamak yardımcı olabilir.

Topluluk Gebe çalışılıyor, bu tartışmaya katılın

Sümbül Nicole Browne, MD, OB / GYN ve Doç sertifikalı bir kuruldur. Westchester, NY Üreme Tıbbı Sher Enstitüsü Tıbbi Direktörü … Daha