Dengeli bir diyet için rehber – konu genel bakış

İşte USDA gıda kılavuzunu kullanarak sağlıklı gıda seçimler yapabilmek için kısa bir rehber. besin gruplarından her birinden sağlıklı seçimler, uygun miktarlarda, dengeli bir diyet var yardımcı olur. kişiselleştirilmiş gıda ve etkinlik izci, interaktif web sitesine bakın: www.ChooseMyPlate.gov.

Pişirme kullanılanlar dahil olmak üzere sınır katı ve sıvı yağlar. Eğer yağ kullanmak yaptığınızda, örneğin kanola yağı ve zeytin yağı gibi oda sıcaklığı (doymamış yağlar) sıvı olan yağları, seçin. bunları içeren hidrojene yağlar (trans yağ) ve gıdalardan uzak durun. trans yağ var margarinler seçin ve yumuşak bir küvet gelip ya da şişeyi sıkın.

Sınır tatlılar ve yüksek yağlı atıştırmalıklar. Bu gıdaların çoğu yağ ve şeker oranı yüksek olan ve ara sıra kullanım sınırlı olmalıdır. sıklıkta olabildiğince yerine tatlılar meyve seçin.

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Sebzeler. Bu bol yiyin. Onlar biraz içeriyorsa herhangi bir yağ ve kalp hastalıklarına karşı korumaya yardımcı besin sürü. sebze, her gün 2 ila 3 bardak yemelisiniz Yetişkin; Meyveler. Bu bol yiyin. Onlar da çok az yağ, ancak besin taşırlar. Onlar bir yemek için tatlı bir son yapmak. Yetişkin meyve her gün 2 bardak 1½ yemelisiniz; Taneler. Her gün tam tahıl yemek tahıl yarısını olun. tam tahıllı ekmek, soğuk ve pişmiş tahıllar ve tahıl, (kremalı soslar olmadan) makarna, sert rulo, ya da düşük yağlı veya yağsız kraker seçin. Bu tür kruvasan, hamur işleri, granola, mağaza satın kekler, snack kraker ve cips gibi yağ ve şeker ekledik gıdalar sınırlayın. Yetişkinler tahıl 5 ila 8 ons yemelisiniz (olanların yarısı kepekli tahıllar olmalıdır). ekmek bir dilim örneğin 1 ons ise; Proteinli gıdalar. Çoğu yetişkin 5 6½ ons her gün ihtiyacımız var. Etin bir 3-ons porsiyon bir deste boyutu ve kalınlığı. Birçok kişi için, etin geri kesme yedikleri ne kadar yağ üzerinde büyük etkisi vardır. daha az sıklıkta balık ve daha sık yağsız tavuk ve kırmızı et ve kızarmış etler seçin. Et kuru fasulye, tofu gibi alternatifler ve fındık da iyi protein kaynaklarıdır; Süt. Bu gıda grubundan düşük yağlı veya yağsız ürünleri seçin. Çoğu yetişkin süt ve süt ürünleri 3 bardak bir gün gerekir. Süt sindirerek sorunlarınız varsa bu gıdalar laktoz düşük olduğundan, yerine peynir veya yoğurt yemeyi deneyin.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …