büyüme ve gelişme, yaşları 1-12 sağlıklı büyüme ve gelişmesini ay-teşvik

Bir bebek uzmanlar sağlıklı büyüme ve gelişmesini teşvik etmek yapıyor “olmalıdır” demek her şeyi takip etmek için zor olabilir bu yüzden birçok değişiklik geçer.

Ama her zaman bebeğiniz büyümeye ve sağlıklı şekillerde geliştirmeye yardımcı olmak için nasıl hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Age 2 için sağlığı ve güvenliği, Sağlık ve Güvenlik, Doğum hakkında daha fazla bilgi için.

hayatın en azından ilk yıl için meme -feed çalışın. Anne sütü bebekler için ideal bir besindir. Emzirme Weanin; Bebeğinizin ritimleri öğrenin. Sen yavaş yavaş Bebeğinizin eşsiz uyku ve yeme alışkanlıkları bir anlamda olsun ve yaş yaklaşık 3 ay rutin kurmak yardımcı olacaktır. Ama gerektiği gibi ayarlamalar yapmak için hazırlıklı olun; çok düz getting bebeğinizin başını tutmaya yardımcı. Her zaman onun arkasında uyku bebeğinizin koymak önemlidir. Ama her sırtında uyku bebeğinizin kafası biraz düz hale getirebilir. Düzenli onun baş pozisyonu değiştirerek çok düz alıyorum onu ​​tutmak yardımcı olabilir; o uyanık olduğunu ve yakından izlerken bebeğiniz “karın zamanı” izin ver. Karın zamanı da bebeğinizin motor becerileri geliştirmelerine yardımcı olur; kadar olabildiğince onun başını tutarak Bebeğinizi kucaklamak. uzun süre her gün için araba koltuğu taşıyıcı veya fedailer bebeğinizi koymayın; uyku sırasında bebeğinizin baş pozisyonu en azından her hafta değiştirin. (Her zaman şekerlemeler sırasında ve yatmadan önce onun sırtında bebeğinizi tutmayı unutmayın.) Emin bebeğin başı her hafta ona yerleştirdiğiniz yatağın uç geçmektir farklı pozisyonlarda aittir yapmak için iyi bir yolu. Bebekler genellikle bir odanın içine doğru, duvardan uzağa başlarını açmak.