baldıran ladin: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Abeto Rojo, Abies Excelsa, Gilead köknar, Balsam köknar, Baume du Canada, Kanada Balsam, Köknar İğne Yağı, Köknar Ağacı, Norveç Pine, Norveç Ladin, Picea abies, Picea aetheroleum, Picea Excelsa, Picea Turiones Recentes, Pin RÃsineux Balm, pin Rouge, pin ..; Bkz Tüm İsimler Abeto Rojo, Abies Excelsa, Gilead köknar, Balsam köknar, Baume du Canada, Kanada Balsam, Köknar İğne Yağı, Köknar Ağacı, Norveç Pine, Norveç Ladin, Picea abies, Picea aetheroleum, Picea Excelsa, Picea Turiones Recentes Balm, pin RÃsineux, pin Rouge, İğne Rouge d’AmÃrique, Pinus abies, Pinus Viminalis, Pruches, Sapin Baumier, Sapinette, Ladin, Göknar Ladin, Tsuga; gizle İsimler

Baldıran ladin bir bitkidir. People iğneler ve iğneler, şube ipuçları, ya da tıp için taze köknar sürgünler dallarından distile yağ kullanın; Hemlock ladin ağız ve boğaz, kas ve sinir ağrısı ve artrit öksürük, soğuk algınlığı, bronşit, tüberküloz, ateş, ağrı ve şişme (iltihap) için kullanılır. Ayrıca, bakteriyel enfeksiyonlara karşı kullanılır; Bazı insanlar solunum yolu iltihabı, artrit ağrısı, sinir ağrısı için etkilenmiş alana doğrudan zehir ladin uygulanır, ve gerilim duygularına. Aynı zamanda kan dolaşımını artırmak ve akıl hastası olan insanlar için bir banyo katkısı olarak topikal olarak kullanılmaktadır; Baldıran ladin tamamen farklı bitkiler su baldıran ve Avrupa su baldıran, çok benzer sondaj. Su hemlocks çok zehirli olduğu için, su baldıran her iki formu ile baldıran ladin karıştırmamaya dikkat edin.

baldıran ladin işe yarayabilecek nasıl bilmek yeterli bilgi yok.

Yetersiz Kanıt fo; öksürükler; Soğuk algınlığı; Bronşit; ateşler; ağız ve boğaz ağrısı ve şişlik (iltihabı); Kas ve sinir ağrısı; Artrit; Bakteriyel enfeksiyon; Artrit ağrı; Tüberküloz; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için baldıran ladin oranı için gereklidir.

baldıran ladin güvenli veya potansiyel yan etkileri ne olabilir eğer bilinmemektedir; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Yeterince gebelik ve meme -Besleme sırasında baldıran ladin kullanımı hakkında bilinen değil. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek; Astım: baldıran ladin astım daha kötü hale getirebileceğini bir endişe var. bunu kullanmıyorum; Boğmaca: baldıran ladin boğmaca kötü hale getirebileceğini bir endişe var. bunu kullanmıyorum; Kırık cilt: Hemlock ladin cilt kırık uygulanmamalıdır; Kalp sorunları: Hemlock ladin kalp sorunları daha kötü hale getirebilir. bunu kullanmıyorum.

Şu anda HEMLOCK LADİN Etkileşimleri hiçbir bilgiye sahip

baldıran ladin uygun dozu kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda baldıran ladin için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Gruenwald J, Brendler T, Bitkisel İlaçlar için Jaenicke C. PDR. 1st ed. Montvale, NJ: Medical Economics Company, Inc., 1998.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon