2 yıl sağlık ve güvenlik, doğum – konu genel bakış

Bu konu hastalık ve bebekler ve küçük çocuklarda kazara yaralanmaları önlemek için yollar önerir. Bir çocuğun karşı karşıya her riski kapsamaz. Ama bu yaş aralığındaki bir çocuk için tehlikeli olabilir En yaygın tehlikeler ve durumların birçoğu da kapsamaz.

Çocuğunuzun büyümesini izlerken bir mucizedir. Ama bu yaş aralığındaki endişeler vardır

Hiç kimse bir çocuğun her hareketini izlemek ya da bir ev% 100 güvenli her zaman yapabilirsiniz unutmayın. , Çocuğunuzu denetlemek güvenlik önlemleri alarak, ve çocuğunuzun keşfetmek için izin arasında bir denge bulmaya çalışın. tüm çocuk büyüme ve gelişme ile ilgili olabilir öğrenin. Bunu yaparak, yanıt ve çocuğunuzun nasıl davranacağını üzerinde olumlu bir etki yapmayı öğrenmek yardımcı olabilir.

Yapabilirsin

Çocuğunuz anlamak ve tehlikeyi fark edemiyor. Sen ev içinde ve dışında hem de gündelik tehlikelere karşı güvende çocuğunuzu korumak için adımlar atması gerekiyor; Çocuğunuzun bağışıklık sistemi tam olarak gelişmemiştir. Bu çocuğunuzun bakteriyel ve viral enfeksiyonlar olsun, bu enfeksiyonlar tehlikeli olacağını daha büyük olasılıkla olacağını daha olası hale getirir.

Araba koltukları, yatakları, arabaları, beşikler ve yüksek sandalyeler genellikle bu ekipmanın herhangi aşınmış veya kırılmış veya yanlış kullanırsanız, bu tehlikeli olabilir ise yaşına 2. kadar bebekler ve küçük çocuklar tarafından kullanılmaktadır.

Eğer satın almak veya kullanılan ekipman verilirse, emin mevcut güvenlik standartlarını karşılar ve herhangi bir güvenlik hatırlıyor olmamıştır olun. Sen www.cpsc.gov veya 1-800-638-2772 arayarak çevrimiçi ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu tarafından geri çağırma bilgilerini kontrol edebilirsiniz.

Evin içindeki ve dışındaki hem çocuğunuzu denetlemek. Örneğin, her zaman bir araba koltuğu kullanın ve o hayvanları ile etkileşime girdiğinde yakından çocuğunuzu izlemek; sağlıklı alışkanlıklar uygulama. hastalıklara ve enfeksiyonlara karşı çocuğunuzu koruyun. Örneğin, sık sık ellerinizi yıkayın Çocuğunuza aşı olduğundan emin olun ve tüm iyi çocuk ziyaretleri gidin temiz oyuncaklar tutmak; ev çevresinde güvenlik önlemlerini alın. Örneğin, merdivenlerin önünde kapıları sürgülü kullanın ve ulaşamayacağı lastik bantlar ve diğer küçük nesneleri tutmak. Ve her zaman onun arkasında uyku bebeğinizi yerleştirin.